Eesti uudised

Kaja Kallas peaministritoolist: pole midagi teha, tuleb ära kannatada (85)

Viljar Voog, 12. veebruar 2021 16:30
Kaja Kallas istumas ajaloolisel peaministritoolil.Foto: Stenbocki maja
Peaminister Kaja Kallas ei pea mõistlikuks, et Stenbocki majas paiknev peaministritool uueks luua – vanas on liiga palju ajalugu.

Kaja Kallas on olnud Eesti peaminister nüüdseks kaks ja pool nädalat ning selle aja jooksul jaganud oma sotsiaalmeediajälgijatega nii töiseid tegemisi kui ka muljeid uuest ametist-kontorist. Näiteks möödunud reedel postitas ta põnevaid pilte Stenbocki maja toolidest. „Kui öeldakse „peaministri tool“, siis mõeldakse seda suurt tooli, mis on tõepoolest muljetavaldav,“ kirjutas Kallas enda töökabinetis paikneva puidust vaatamisväärsuse kohta.

Samal teemal

Peaministri fännidele jäi aga silma, et kõnealune tool, vähemalt selle nahkosa, on üpris väsinud välimisega. Nõnda esitati Kallasele tema tänases Facebookis peetud küsimuste-vastuste voorus päring: „Kas on plaanis ka peaministri tool korda teha? See on samas seisus kui riik hetkel.“

„Ma ei oska öelda, mis sel toolil otseselt viga on, ilmselt see nahk on nii kulunud,“ nentis Kallas vastuseks.

Valitsusjuht lisas siiski: „Kui ma läksin sinna kabinetti, siis seal laua peal on brošüür 20ndatest aastatest, kus on peal Jaan Tõnisson, kes istub sellesama tooli peal, sellesama laua taga. Ja siis sa mõtled, et see on nüüd seesama tool… Et ta on natukene kulunud ja räsitud, sel on oma väärtus, sest ta kannabki seda ajalugu.

Loomulikult saaks selle asendada mingi uue, ergonoomilise, väga popi tooliga, aga sel on lihtsalt ajalooline väärtus ja midagi teha pole, tuleb ära kannatada.“

Stenbocki maja koduleht paljastab, et peaministri kabineti mööbel, kus on stiililiselt seotud barokk ja gootika, toodi sinna Toompea lossist ning see on teeninud kõiki varasemaid Eesti valitsusjuhte.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee