Maailm

Eesti ja Läti diplomaadid läksid Navalnõi kohtuprotsessile (13)

Toimetas Triinu Laan, Greete Kõrvits, 12. veebruar 2021 11:58
Foto: EPA/Scanpix
Moskvas Babuškini kohtus jätkub kohtuprotsess sõjaveterani laimamises süüdistatava Vene opositsioonijuhi Aleksei Navalnõi üle. Protsessi kulgu tulid jälgima ka Eesti ja Läti diplomaadid, teatas kohtu pressiteenistus.

Eelmist istungit jälgis Suurbritannia esindaja. Moskva linnakohtu esindaja sõnul on kohtuprotsessi jälginud muljetavaldav kogus välisdiplomaate - kokku 14 riigi esindajad, vahendab Interfax.

Samal teemal

Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova nimetas välisdiplomaatide kohalolekut Venemaa kodaniku kohtuprotsessis sekkumiseks Venemaa siseasjadesse ja võimalikuks kohtunikule psühholoogilise surve katseks.

Möödunud reedel algas Aleksei Navalnõi kohtuprotsess, kus teda süüdistatakse Teise maailmasõja veterani laimamises. Nimelt kommenteeris Navalnõi ühes Kremli-meelses videos esinenud inimesi "reeturiteks" ja "häbiplekiks riigile". Videos esines ka 95aastane veteran Ignat Artemenko, kes nüüd süüdistab Navalnõid laimamises ja ootab tema vabandamist.

Süüdimõistmisel võib opositsiooniliidrit oodata kaheaastane vanglakaristus, lisaks sellele, mis talle varasemalt määrati.

Navalnõi naasis Venemaale 17. jaanuaril ning peeti juba passikontrollis kinni. 2. veebruaril mõistis kohus Navalnõile vangistuse 3,5 aastat. See süüdistus puudutas kriminaalhooldajaga kohtumisi, mida ta Saksamaal mürgitamiskatsest taastudes mõistagi teha ei saanud. Kuna Navalnõi on istunud kümme kuud koduarestis, tuleb tal selle süüdimõistmise tagajärjel trellide taga veeta enam kui 2,5 aastat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee