Eesti uudised

Keskerakonnale miljonivaidluses õiguse andnud kohtuotsus kaevatakse edasi (2)

Toimetas Triinu Laan, 11. veebruar 2021 11:06
Foto: Robin Roots
Erakondade Rahastamise Järelevalvekomisjon (ERJK) on otsustanud vaidlustada Tallinna halduskohtu otsuse, mis tühistas ERJK ettekirjutuse Keskerakonnale tagastada OÜ-le Midfield üle miljoni euro.

 ERJK esimees Liisa Oviir kinnitas infot ka ERR-ile.

Samal teemal

Kuigi jaanuari lõpus tühistas Tallinna halduskohus ERJK enam kui miljoni euro suuruse ettekirjutuse Keskerakonnale, on ka Keskerakonna juhatus otsusanud, et kaebab õigusselguse huvides edasi kohtuotsuse põhjendava osa, mis puudutab ERJK rakendatud metoodikat. 

ERJK tegi eelmise aasta veebruaris Keskerakonnale ettekirjutuse tagastada OÜ-le Midfield 1,02 miljonit eurot, mis puudutab tehinguid reklaamiärimees Paavo Pettaiga ja mis on komisjoni hinnangul käsitletavad keelatud annetusena. ERJK pidas keelatud annetuseks Midfield OÜ poolt Keskerakonnale osutatud reklaamiteenuseid, mille eest ei ole Midfield OÜ kaebajale arveid esitanud ega tasu nõudnud.

Ettekirjutuse põhjenduste kohaselt korraldas Midfield OÜ perioodil 2009–2015 kõik Keskerakonna valimiskampaaniad, kuid on jätnud neile olulises osas arved esitamata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee