Eesti uudised

Algselt kell 9.20 avaldatud artikkel on täiendatud Perlingu kommentaariga kell 12.33.

Prokuröriteenistusest vabastatud Lavly Perling: „Sõna on nüüd täiesti vaba.“ (30)

Toimetas Triinu Laan, Kristjan Väli, 11. veebruar 2021 12:33
Lavly PerlingFoto: Teet Malsroos
Justiitsminister Maris Lauri (Reformierakond) vabastas alates neljapäevast prokuröriteenistusest riigiprokuratuuri juhtiva riigiprokuröri Lavly Perlingu.

Lavly Perling ütles Õhtulehele, et otsus prokuröriamet maha panna on isiklik ja ta tegi seda enda jaoks kõige õigemal ajal. „Sõna on nüüd täiesti vaba,“ märkis ta.

Samal teemal

Perlingu sõnul pole ta ühegi erakonnaga veel liitunud, aga pole ka saladus, et tema tõenäoline valik on erakond Isamaa. Millal liitumine võiks toimuda, Perling ei ütle.

Kui uurida tema käest spekulatsioonide kohta, et Isamaa sooviks teda näha erakonna Tallinna linnapeakandidaadina järgmistel valimistel, vastab Perling, et ei soovi asjadest ette rutata. Ta ütleb, et hakkab poliitteemaga tegelema homme ega soovi eelnevalt spekuleerida, millised tema edaspidised sammud saavad olema.

"Vabastan prokuröriteenistusest riigiprokuratuuri juhtiva riigiprokuröri Lavly Perlingu avaliku teenistuse seaduse § 87 lõike 1 ja prokuratuuriseaduse § 45 alusel ametniku algatusel 11. veebruarist 2021. a. Lugeda 11. veebruar 2021. a Lavly Perlingu viimaseks teenistuspäevaks," kirjutas justiitsminister Lauri käskkirjas.

Ühtlasi tunnistas Lauri kehtetuks eelmise justiitsministri Raivo Aegi varasema käskkirja, millega peatati Perlingu teenistussuhe 20. septembrini 2021, kirjutab ERR.

Aeg peatas 1. oktoobrist 2020 Perlingu teenistussuhte prokuratuuris tema töötamise ajaks rahvusvahelisele organisatsioonile UNOPS Ukraina prokuratuuriga seotud rahvusvahelise õigusalase koostöö ning õigusemõistmisega seotud ametikohal ECEAP vahendusel kuni 20. septembrini 2021.

Samal teemal

01.11.2020
Küsimus | Miks pole Lavly Perlingu nime prokuratuuri kodulehel?
30.10.2020
Peaprokurör ja eetikanõukogu: Lavly Perling käitus ebaeetiliselt, kui sidus ennast poliitiliselt Isamaa Parempoolsetega
29.10.2020
Lavly Perling korraga prokuratuuris ja poliitikas olemises probleemi ei näe: nii on ka mitmel pool mujal Euroopas