Eesti uudised

Soovitus kohustusest etem: suurem osa õpilasi kannab koolimajas maski ilma sunnita 

Asso Ladva, 10. veebruar 2021 20:42
Foto: Martin Ahven
„Enamik lapsevanemaid on mõistvad ja tunnevad muret pigem sellepärast, et mõni laps ei kanna maski. Kogu kooli peale on üks-kaks lapsevanemat, kes ei taha, et nende laps maski kannaks. Kõikide veenmiseks oleme kasutanud ikka neid lauseid, et hoolime üksteise tervisest,“ ütleb Tallinna Väike-Õismäe gümnaasiumi direktor Kaja Toomsalu.

Ükski seadus ei kohusta inimesi maski kandma, kuid suurem osa koole on edastanud oma õpilastele ja lapsevanematele tungiva soovituse – kooli siseruumes tuleks maski kanda. Kui valdavalt seda soovitust järgitakse, siis mõned koolijuhid on pidanud siiski mõnele õigust taga nõudvale lapsevanemale selgitustööd tegema. „Olin veidi mures, et laps on terve päeva maskiga,“ räägib tallinlanna Kristina. „Ta saab selle koolis ära võtta vaid 15 minutiks, kui on söögivahetund. Sealt tulles toppis sama maski ette tagasi. Lahendasin olukorra nii, et ostsin teise maski lisaks, üks korduvkasutatav anti kooli poolt. Aga kuna poiss ise teatas, et tal on suva ja ta võib maski kanda küll terve päeva, siis ma mingit kisa kooli suunas tekitama ei hakanud. Kuulsin ka, et vaesemad pered on hädas, sest kool küsib maske, aga mitu last ja mitu maski kokku teeb päris suure summa,“ vahendab Kristina teiste lapsevanemate hirme.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.02.2021
ÄRA KAOTA VALVSUST! Korduskasutatava maski puhul pea kinni nendest hügieeninõuetest!
28.01.2021
VIDEO | Maskivastased õrritavad korrakaitsjaid: „Öelge mulle härra Kuningas!“, „Näidake lepingut, et olen ori!“
28.01.2021
FOTOD JA VIDEO | Noored rändurid põrutasid koroonaajal kaubikuga Euroopasse: 2500 euro eest trahve, karmid reeglid ja hingemattev ilu sihtkohas
14.01.2021
Nördinud vanemad: õpetajad ei tule distantsõpetamisega toime ja jätavad lastele liiga palju kodutöid