Riigisekretär Taimar Peterkop.Foto: Robin Roots
Siim Randla 10. veebruar 2021 05:23
Kuna kohtuistung ei ole avalik koosolek ega avalik üritus korrakaitseseaduse tähenduses, ei ole see valitsuse korralduse mõttes käsitatav avaliku koosoleku või avaliku üritusena ning sellele ei kohaldata piiranguid, teatas riigisekretär Taimar Peterkop vastuseks vandeadvokaat Paul Keres pöördumisele.

Paul Keres pöördus riigikantselei poole teabe saamiseks avalike koosolekute ja avalike ürituste suhtes kehtivate piirangute kohta. Ta soovis teada, kas Eestis toimuv avalik kohtuistung saab olla käsitatav avaliku koosoleku ja/või avaliku üritusena ja/või konverentsina. Ka küsis Keres, kas avaliku kohtuistungi avalikuks koosolekuks ja/või avalikuks ürituseks ja/või konverentsiks lugemisel on määrav ka istungil osalevate inimeste arv – kas avalik kohtuistung saab olla käsitatav avaliku ürituse/koosoleku/konverentsina üksnes juhul, kui istungil osaleb vähemalt kümme inimest vms.

„Kuna kohtuistung ei ole avalik koosolek ega avalik üritus korrakaitseseaduse tähenduses ning seda ei saa pidada avalikuks koosolekuks või avalikuks ürituseks sõltuvalt istungil osalevate inimeste arvust, ei ole avalik kohtuistung valitsuse korralduse mõttes käsitatav avaliku koosoleku või avaliku üritusena ning sellele ei kohaldata piiranguid, mis on korraldusega kehtestatud avalikele koosolekutele või avalikele üritustele,“ selgitas riigisekretär Taimar Peterkop.