Sisuturundus

LISAKILODEST VABAKS | Liisu –21 kg: pärast aastatepikkust püüdlust sain kaalunumbri liikuma 

Simeonsi dieet, 9. veebruar 2021 15:27
Liis Hein kaotas Dr Simeonsi dieedi ja elumuutuse abiga 21 kilogrammi
„Sihikindlus ja distsipliin tagavad edu. Kui tuleb ette ka raskeid hetki, siis tulemus on seda igatahes väärt,” sõnab kahe Dr Simeonsi dieediringi ja elumuutuse abil 21 kilogrammi kaotanud LIIS HEIN (32). „Pärast aastatepikkust püüdlust lisakilodest vabaneda, oli just Dr Simeonsi dieet see, mis aitas mul kaalunumbri liikuma saada.”

Liisu sõnul on tal elu jooksul kaalunumber palju üles-alla liikunud. Viimased 16 aastat on naine elanud ka kilpnäärme alatalitluse diagnoosiga, mis muudab kaalulangetamist keerulisemaks. „Olen peaaegu terve elu pigem pehmeke olnud. Sellest hoolimata pole ma kaalunumbri pärast muretsenud, vähemalt seni kuni riidekapist enam midagi selga ei mahu.” Pärast sünnitust kogunes omajagu lisakilosid, kuid neist õnnestus vabaneda piiratud toitumiskavaga. „Sõin vaid liha ja salatit. Õnnestus eesmärk saavutada, kuid kahjuks hiilisid need kilod märkamatult tagasi.” Kui 2019. aasta suvel tekkis taas probleem riiete kitsaks jäämisega, otsustas Liis end sügise saabudes kätte võtta.

Vaata ka Dr Simeonsi dieedi konsultant Egle Wilkie intervjuud kilpnäärme alatalitlusega kaalunumbri kontrolli all hoidmisest. Egle räägib oma kogemusest, kuidas diagnoosist hoolimata ta suudab Dr Simeonsi dieediga kehakaalu stabiilsena hoida.

„Olin aastaid toitumist jälginud ja trenni teinud, ent märkimisväärseid tulemusi see ei toonud. Kui sõbranna Dr Simeonsi dieedi abil 10 kilogrammi kaotas, tekkis soov seda programmi proovida.” Suureks motivaatoriks oli Liisi jaoks ka blogijapaar Marimelli ehk Meelise ja Mari-Leenu edukas kaalulangetus. „Lootsin, et äkki see aitab mind samuti, sest viimastel aastatel millestki muust polnud kasu olnud.” Kuna koos on kergem, tegi naine dieediringiga algust koos kahe sõbrannaga.

Suurim hirm dieeti alustades oli näljatunde ja peavalude tekkimise osas. “Tegelikkus oli teine – mul ei valutanud pea kordagi ja mingit ebareaalset näljatunnet polnud samuti. Etteseatud reeglid ja toidu kaalumine sobisid mulle hästi. Olin seda aastaid juba teinud, küll muidugi varasemalt erilise tulemuseta. Ainus, millest puudust tundsin, oli hommikusöögi puudumine.” Liis pole enda sõnul ka kunagi magusasõber olnud, seega ei tundnud maiustustest puudust.

Naise lemmikuks dieedi ajal osutus kana ja kurgi kombinatsioon. „Tegin palju ka ahjuõuna kaneeliga, püreesuppe ning muna on alati mulle väga meeldinud. Väga palju jõin teed, käisin pea igal pool oma termosega. Arvan, et see ilmselt aitas ka pühendunult reel püsida.” Lisamotivatsiooni leidis naine peale sõbrannade veel Dr Simeonsi dieedi Facebooki tugigrupist. Kaalulangetuse järgselt stabiliseerimise ehk kaalunumbri hoidmise etapi reeglitest kinnipidamist peab ta samuti oluliseks.

Kuna Liis on alati aktiivne ja seltskondlik olnud, satub ajakavasse ka palju erinevaid üritusi ja õhtusööke, kus on keeruline mitte patustada. „Esimese dieediringi ajal suutsin 100% kavas püsida ning võtsin 23 päevaga 8 kilogrammi alla. Vahepeal õnnestus puhkusereisiga paar kilo tagasi koguda, kuid uuele lühikesele ringile minnes kadus veel täiendavad 6 kilogrammi.” Kahe dieediringi lõpuks oli naine 12 kilogrammi kergem kui teekonna alguses.

Pärast edukat kaalulangetust Dr Simeonsi dieediga võttis Liis eesmärgiks taas treeningutega alustada ning kaalulangetuse teekonda vaiksemas tempos jätkata toitumiskava toel. Suurt tuge sai Liis ka seedeensüümide kasutamisest ning kasutab neid tänaseni, et kaalunumbri tasakaalukat langemist toetada. Üheksa kuu jooksul on ta veel täiendavalt 9 lisakilost vabanenud ning saab täna uhke olla kokku 21 kilogrammise kaalulangetuse üle.

„Ütlen neile, kes sarnaselt mulle kahtlevad, kas dieediga alustada – proovige kindlasti! Mida sul kaotada on? Vaid kaalu! Ja kui see dieet ei peaks sobima, siis pole hullu, aga oled vähemalt proovinud.” Liis julgustab alustama kõiki, kellel teiste meetoditega katsetused tulemust pole toonud. “Mina olen täna nii rõõmus, et sain just Dr Simeonsi dieedi abil oma kaalunumbri liikuma. Hea meel on, et minu loost on inspiratsiooni saanud ka mitmed sõbrannad, kes samuti edu saavutanud.”

Kiire, lihtne ja ohutu kaalu langetamine

Toitumisnõustaja ja Dr Simeonsi dieedi peakonsultant Aire Kängsep on näinud kaheksa dieedilahenduse Eestis tegutsemise aasta jooksul tohutult edulugusid, kuid ka ebaõnnestumisi. Kokku on programmi edukalt läbinud julgelt üle 12 000 eestlase.

Toitumisnõustaja Aire Kängsep on aidanud edukalt Dr Simeonsi dieediga kaalu langetada tuhandetel eestlastel.

„Lisakilode olemasolul on Dr Simeonsi dieediga võimalik 40 päevaga vabaneda 8–15 kilogrammist ning lühikese 23päevase dieediringiga vähemalt 5 kilogrammist. Lihtne tõde ongi see, et kui juhendis olevaid reegleid jälgida, siis dieet toimib väga hästi," selgitab Aire. „Seal on täpselt kirjas, mis juhtub ka siis, kui sa eksid. Lisaks on igal inimesel olemas personaalne konsultant, kes kõiksuguste küsimuste korral alati abiks on. Edukaimad ongi just need kaalulangetajad, kes oma konsultandiga aktiivselt suhtlevad."

Aire Kängsepa sõnul teeb dieedi eriliseks just põhjalik süsteem, mis annab aluse ka kaalu säilimiseks peale dieedi lõppu. „Öeldakse, et mis kiirelt tuleb, see kiirelt läheb. Õnneks on Dr Simeonsi dieedi puhul olemas eraldi stabiliseerimise etapp, mis peale kaalulangetust aitab kehal uue kaalunumbri omaks võtta ning tulemust hoida. Lisaks antakse dieedi läbijale kaasa ka vajalikud teadmised tasakaalustatud toitumise ja taldrikureegli kohta, mis on kehakaalu hoidmisel võtmeteguriteks.”

Soovid kevadele vastu astuda kergemal sammul? Loe Dr Simeonsi dieedi abil ülekilodest vabanemise kohta lähemalt ning telli dieedipakett www.simeonsidieet.ee.

Vaata ka videoklippi kevadisest saatest Buduaar, kus oma kogemust Dr Simeonsi dieedi läbimise teemal jagas tuntud blogijapaar Marimell.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee