Ilm ja loodus

Ilmataat on hoos: ilm läheb ikka külmemaks ja lumisemaks 

Toimetas Katrin Rohtla, 7. veebruar 2021 14:58
Lumine talv.Foto: Aldo Luud
Esmaspäeval saab külm kõrgrõhuala valitsevaks kogu Põhja-Euroopas. Nii toob veebruari teine nädal endaga ka päris korralikud miinuskraadid.

Esmaspäeval Eestis suuremat sadu ei tule, vaid saartele ja Soome lahe rannikule võib jäävabaveepinna kohalt pilvi kanduda, millest veidi lund pudeneb, vahendab ilmateenistus.ee.

Tuul vaibub. Õhutemperatuur on öösel -8 kuni -13, Lõuna-Eestis on taeva selgimiseks tingimused soodsamad ja siis võib langeda alla -15 külmakraadi, päeval -6 kuni -11 külmakraadi.

Edasi jätkub nädal arktilise külmaga.

Teisipäev tuleb kõrgrõhuvööndi mõjul sajuta. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Taeva selgimiseks on tingimused soodsad ning ilm muutub krõbedamaks. Õhutemperatuur on öösel -14 kuni -19 külmakraadi, kui taevas kogu ööks selgineb, siis langeb alla -20 külmakraadi lähedale, päeval -11 kuni -14 külmakraadi. 

Kolmapäeval koondub kõrgrõhuala Skandinaavia kohale ja muutub võimsamaks, mis loob soodsad tingimused taeva selgena püsimiseks. Öö on vaikne ja õhutemperatuur langeb sisemaal laialdaselt alla -20 kraadi, kohati -25°külmakraadini.

Päeval võib lõuna poolt survet avaldav madalrõhkkond idakaare tuult tõsta ning külmatunnet süvendada, õhutemperatuuri tõus piirdub sisemaal -12 kuni -15 külmakraadiga.

Neljapäeva öö on pilvisemaks tõmbuva taeva korral õhutemperatuuriga -10 kuni -15, idapoolsetes maakondades kuni -20 külmakraadi. Päev tuleb -9 kuni -14 külmakraadiga. Idatuul võib väga tugevaks paisuda ja õhtupoolikul hakkab lund sadama.

Reedel jõuab madalrõhkkond Läänemere lõunavete kohale ja selle põhjaservas on meie ilm lumesaju ja tuisuga. Puhub tugev idatuul. Õhutemperatuur on öösel -9 kuni -14, päeval -6 kuni -10 kraadi, aga tugeva jahutava tuule tõttu on külmatunne märksa suurem.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee