Eesti uudised

„Olukorrast riigis“: üksikründajat tuleb karta, labane sõim on aga kõigile lubatud (14)

Toimetas Marvel Riik, 7. veebruar 2021 13:00
UUED NÄOD: Alates veebruarist juhivad arvamussaadet „Olukorrast riigis“ Indrek Lepik ja Hindrek Riikoja.Foto: Facebook / „Olukorrast riigis“
Saatejuhid Hindrek Riikoja ja Indrek Lepik tõid välja, et Eesti kultuuriruumis on väga haruldane, kus kellelegi minnakse käte-jalgadega kallale. Pigem on levinud lakkamatu sõim kaaskodanike suunal, kuna maailmavaated ei ühti. „Reaalsest vastutust keegi välja öeldud sõnade eest kandma ei pea,“ tõi Riikoja seejuures välja.

Läinud nädala kolmapäeva õhtul rünnati Põhja-Eesti regionaalhaiglast koju minema hakanud haigla ülemarsti professor Peep Talvingut, kui üks mees viskas talle näkku uriini. Neljapäeval pidas politsei kinni mehe, keda oli alust kahtlustada Talvingu ründamises, kuid ta vabastati, kuna polnud piisavalt põhjust meest kinni pidada.

„Tahtmata kuidagi pisendada selle teo tõsidust, siis arvan, et me ei pea massiliselt kartma seda, et hakatakse nüüd ründama,“ rääkis saatejuht Hindrek Riikoja teadusnõukoja liikmetest ja arstidest.

Riikoja pidas silmas just verbaalseid rünnakuid, mis on paratamatud vaktsiinivastastelt, kui arstid, teadlased või ka ajakirjanikud julgevad mõnegi sõna kosta kaitsesüstide headusest ja vajalikkusest.

Samal teemal

„Politsei on alati öelnud, et Eestis peame kõige rohkem kartma selliseid nii-öelda üksiküritajaid, mitte organiseeritud, organisatsiooni või rühmituse tegusid,“ rääkis Riikoja. Ta nentis, et politseil on raske midagi teha, et ennetada üksiküritajate samme.

Lepik tõi välja, et on inimesi, kes pole psüühiliselt piisavalt tugevad, et tulla toime koroonakriisist tingitud olukordadega.

„Taolised rünnakud peegeldavad eeskätt teatavat ebastabiilsust inimese hingeelus. See on võib-olla online kommuunide oht: üks selline inimene võimendatakse sellise tasemini, et ta on valmis rünnaku ette võtma,“ rääkis Lepik, kelle sõnul pole samuti midagi teha, et võimalikke vägivalla samme nurjata. „See eeldaks sellist monitoorimist, mida ükski vaba inimene ei sooviks enda peale võtta.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee