Maailm

Indias põletati plakateid kohalikele põllumeestele toetust avaldanud Greta Thunbergist (2)

Toimetas Aare Kartau, 5. veebruar 2021 12:14
Vastuprotestijad hoiatasid, et välisriikide sekkumist India siseasjadesse ei taluta.Foto: Reuters/Scanpix
Põllumeeste ja valitsuse erimeelsused on kujunenud Indias põletavaks küsimuseks. Esimestele toetust avaldavad rahvusvahelised kuulsused on sattunud valitsusmeelsete vastuprotestijate põlu alla. Neljapäeval põletati New Delhi tänavatel plakateid, millel oli kujutatud näiteks Rootsi kliimaaktivisti Greta Thunbergi ja USA poplauljat Rihannat, teatab The Guardian.

Alates novembrist on New Delhi ümbrusesse kogunenud sajad tuhanded põllumehed, kes protesteerivad valitsuse mullu kehtestatud seaduste vastu. Seadustega kaasnevad muudatused jätavad põllumehed pea täielikult suurettevõtete meelevalda. Linnas on sellest ajast saati toimunud ka mitmeid vägivaldseid kokkupõrkeid märulipolitsei ja protestijate vahel.

India farmerite toetuseks on võtnud sotsiaalmeedias sõna mitmed rahvusvaheliselt tuntud inimesed, sealhulgas kliimaaktivist Greta Thunberg, lauljatar Rihanna ja USA asepresidendi Kamala Harrise aktivistist nõbu Meena Harris. Siiski on palju kohalikke elanikke, kes toetavad pigem valitsust. Nimelt kogunesid pahased vastuprotestijad India pealinna tänavatele ja põletasid lääne kuulsusi kujutavaid plakateid. Nende põhisõnumiks oli hoiatus, et välisriikide mõjutustegevust India siseasjadesse ei tolereerita. 

Neljapäeval säutsus Thunberg Twitteris, et ta toetab jätkuvalt India põllumeeste rahumeelset meeleavaldust. Veidi varem pööras Rihanna sotsiaalmeedias tähelepanu samale küsimusele. 

Põllumeeste pahameel on muutunud Indias väga aktuaalseks probleemiks, millele pole vähemalt praeguse seisuga lahendust näha. Juba üheksa vooru kestnud läbirääkimised valitsuse ja põllumeeste vahel pole toonud tulemusi. Farmerid on öelnud, et nemad ei lõpeta proteste enne, kui valitsus nõustub tühistama mitmeid eelmisel aastal jõustunud seadusi. Riik seevastu väidab, et seadused võimaldavad teha rohkem erainvesteeringuid ajale jalgu jäänud põllumajandussektorisse ja edendada valdkonna morderniseerumist. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee