Halb eeskuju? Hiina poistebändi R1SE laulja Zhao Lei parfüümipoe avamisel.Foto: Zuma Press/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 4. veebruar 2021 18:54
Hiina võimud murravad pead, kuidas poistest matšolikud mehed kasvaksid. Tänapäeva noorsugu ei pea enam sugugi eeskujuks näiteks Hiina sõdalasi, nemad imetlevad hoopis enese välimuse eest hoolitsevad ja ülesvuhvitud popstaare.

Hiina haridusministeerium tegi seega ettepaneku poiste naiselikkuse ennetamiseks. Ministeerium soovitab koolidel üle vaadata oma kehalise kasvatuse õppekavad ning valida õpetajateks pigem sportlasliku taustaga inimesed. Valitsusele valmistab muret, et kui asjad niimoodi jätkuvad, võib tulevikus uusi sõdureid ja politseinikke õige väheks jääda.

Lisaks on Hiina president Xi Jinping – kirglik jalgpallifänn – ammu soovinud, et tema riigist tuleks rohkem silmapaistvaid sporditähti, kirjutab BBC. Vutt on ka üks spordialadest, mida haridusministeerium poiste mehistumisel eriti oluliseks peab.

Lisaks tekitab muret see, et paljusid poisse kasvatavad nende emad ja vanaemad, puuduvad meesisikutest iidolid. Nii juhtubki, et eeskujuks saab sõduri asemel hoolitsetud, mukitud ja tätoveeritud poplaulja.