SOOVIB: Liitpuudega lapse ema Kaja soovib oma korteri akna juurde invalifti, et ta saaks 17aastast tütart Kadiriinu paremini õue viia.Foto: Tiina Kõrtsini
Kristiina Tilk 4. veebruar 2021 09:52
2017. aastal lootis sügava liitpuudega tütre ema Kaja paigaldada kortermaja välisküljele invalifti, et lihtsustada lapsega liikumist. Naabrite häälekas vastuseis jättis aga asja toppama ning nende nurin pole ka aastatega vaibunud. Seetõttu oli ema sunnitud otsima õigust kohtust. „Pidev itsitamine ja vahelesegamine, mille kohtunik pidi peatama...“ kirjeldab Kaja istungil toimunut. 

Ehkki ekspertide hinnangud on trepironija välistanud ning nad peavad invalifti  ainuvõimalikuks variandiks, kuidas ema-tütre olukorra leevendada, ei mahu selle vajalikkus naabritele endiselt pähe. Üks neist lasi suisa testida, kuidas trepironija koridoris toimetab. Kaja vastus, et tütar ei saa seda abivahendit kasutada, sest too ei sobi invakäruga ning laps pole võimeline ratastoolis liikuma, ei ole naabri meelest küllaldane argument.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (24)

... 4. veebruar 2021 17:50
Peamine argument on, et see liftilahendus on kole ja muudab oliliselt maja algset arhitektuurist välimust. Naabrid on ostnud korteri just sellise välimusega majja ja nad ei taha et see muutuks. See on nende õigus. Trepironija on alternatiiv, aga sellega pole lapse ema nōus. Demokraatia on enamuse võim, tahate seda või mitte ja otsustavad kas aktsepteerida vähemuse nõudmist või mitte.
....... 4. veebruar 2021 19:05
Trepironijaga pole nõus? Trepironija ei sobi. Liftilahendus on kole - see on oletus, ettekujutus.
juku 4. veebruar 2021 19:11
Peamine argument on naabrite kius, seda peaks iga korteri elanik teadma, kui pahatahtlikud võivad mõüned naabrid kellegi vastu olla. Kas ollakse sinu vastu kiuslik või oled ise see vaenaja.
nojah 4. veebruar 2021 20:12
Alati võib ju naabrite korterid ära osta, et nad saaks minema kolida. Aga senikaua otsustavad kaasomanikud oma vara üle ühiselt.
invaliid 4. veebruar 2021 17:11
Ei tahaks soovid naabritele halba aga kui teie peres juhtub ka nii ja vajate ka lifti ja naabrid vastu on -kas siis on hea ?Ei tasuks ikka niivõrd vastu olla -saatus võib tagasi teha!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS