Repliik

Küsimus | Kelle arvelt sai kantsler Priske teise vaktsiinidoosi? (30)

Arvamustoimetus, 4. veebruar 2021 09:53
Foto: Teet Malsroos
Sotsiaalministeeriumi kantsleri Marika Priske järjekorravälisel eliitvaktsineerimisel põhjendati esimese doosi saamisel seda kuuenda doosi ehk nn ülejäägiga. See põhjendus ei pea aga päris hästi vett, sest Priske sai vaktsiini 5. jaanuaril, Euroopa ravimiamet seadustas kuuenda doosi kasutamise aga alles 8. jaanuarist. 

Kuna ametlik poliitika kuuendat doosi enam ülejäägina ei käsitle ning ka Pfizer saadab arveid kõigi kuue doosi eest, siis kerkib küsimus, kelle arvelt sai Priske kätte oma teise vaktsiinidoosi? Siis ju polnud tegemist enam ülejäägiga, vaid ta sai selle ikkagi riskigrupi ja arstide arvelt? Priske rääkis küll esimese doosi saamisest ja vabandas, kuid ei kiirustanud välja ütlema, et ei jätnud vaktsineerimist pooleli ning on ka teise doosi äsja kätte saanud.

Oskar Lepik, sotsiaalministeeriumi kommunikatsioonijuht: Vaktsiini õigeks toimimiseks on vaja kahte süsti, vastasel juhul pole sellest kasu. Ravimitootja on andnud suunised, et esimesele doosile peab õige aja möödumisel järgnema ka teine doos, et see inimesele vajaliku kaitse annaks.

Vaktsiini toimimiseks vajalik teine süst tehti 26. jaanuaril. See tuleneb ravimitootja suunisest, et kahe süsti vahele peab jääma 21 päeva.

Samal teemal

01.02.2021
Kantsler vaktsineeriti „jääkdoosist”, keda veel? Perearst: detailidesse ma ei laskuks, aga kasutati käepäraseid inimesi, kes kohe olemas olid
29.01.2021
ELIITVAKTSINEERIMINE JÄTKUB?! Kõlvartile ja teistele haigla nõukogu liikmetele pakuti koroonasüsti
29.01.2021
Haiglajuht: Priske sai vaktsiini psühhiaatriakliinikus jääkdoosist
28.01.2021
Haiglajuhtidele süst enne meedikuid? Minister Kiik: tean paari-kolme sellist juhtumit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee