Sisuturundus

MEHED, SOENGUD KORDA! Kuidas juuksepumatid su välimust muuta võivad? 

Kuninghabe, 3. veebruar 2021 16:18
Härrasmeeste e-poe KUNINGHABE sõnul on soeng miski, millega saame otseselt oma personaalsust näidata. Meeste soengud on viimase saja aasta jooksul läbi teinud väga värvikaid muutusi ning igal uuel põlvkonnal on oma stiil ja arusaamad soengust. Loomulikult on meie seas mehi, kes eksperimenteerivad erinevate soengustiilidega ning ka neid, kes jäävad oma soengu ja välimuse osas ükskõikseks. Olgugi et lõikusstiilid on aja jooksul muutunud, on pumatite kasutamine soengute tegemisel olnud alati päevakorras.

Pumatid olid eriti populaarsed kolmekümnendatel. Osadele võib meenuda 2010. aastal linastunud film „O Brother, Where Art Thou?”, kus George Clooney oma soengut vaid Dapper Dan pumatiga oli nõus kujundama. Viimasel kümnendil on pumatid muutunud eriti menukaks. Tagasi on tulnud nii-öelda „Dapper” stiil, mis kirjeldab külgedelt lühemaid ning pealt pikemaid üle pea kammitavaid juukseid.

Mida juuksepumatid endast kujutavad?

Pumat on õli-, vaha- või veepõhine salv, mida kasutatakse juuste kujundamiseks. Pumat annab juustele läikiva, libeda või naturaalse välimuse. Pumatite eelis teiste juustekujundustoodete ees on soengu pikem hoidvus ning püsivus.

Erinevalt juuksespreidest ei kuiva pumatid juustes ära. Pumat annab juustele painduvuse ning kestab märkimisväärselt kauem kui muud stiliseerimisvahendid. Lisaks juustele kasutatakse pumateid ka vuntsides ning habemes, andes neile tumedama, korralikuma ning läikivama välimuse.

Mis vahe on juuksepumatitel ning kuidas valida endale sobivaim?

KUNINGHABE sõnul tuleks juuksepumat valida vastavalt juuste omadustele ning soengutüübile. Müügil on erinevaid pumateid ning ennekõike tuleks aru saada, mis vahe nendel on. Kõige levinumad pumatid on valmistatud õli baasil või vee baasil. Lisaks on olemas läiget ning märga viimistlust andvad pumatid, naturaalset välimust andvad Paste pumatid ning sassis välimust andvad Clay savipumatid.

Siinkohal on hea teada, et kõiki Dapper Dan pumateid saab kodustes tingimustes kergesti ise igapäevaselt kasutada. Kellel varasemalt pole pumatitega kogemust olnud, siis Kuninghabe kodulehelt leiab õpetavaid videoid Dapper Dan pumatite kasutamisest.

Paste pumatid

Paste pumatid on kreemised, uuema põlvkonna pumatid, mis annavad juustele naturaalse välimuse. Parim kasutada soenguga, kus külgmised karvad on lühemad ning pealmised pikemad. Paste pumatid sobivad kõikidele juuksepikkustele ning -tüüpidele. Dapper Dan Matt Paste pumat annab juustele mati ning naturaalse välimuse. Tegemist on ühe populaarseima pumatiga maailmas.

Savipumatid ehk Clay Pomades

Savipumatid on mõeldud nendele, kes soovivad tugeva hoidvusega ning sassis, samas naturaalset välimust. Kõik savipumatid sisaldavad mingis koguses savi. Savi jätab kuiva ning särava väljanägemise. Sobivad kõikidele juuksepikkustele ning kõikidele juuksetüüpidele. Dapper Dan Matt Clay savipumat annab tugeva hoidvuse ning matt välimuse. Dapper Dan savipumat on pehme, mistõttu on teda lihtne juustesse kanda ning hiljem välja pesta.

Vee baasil pumatid

Vee baasil pumatid on vees lahustuvad ning neid on hiljem lihtsam välja pesta, erinevalt õli baasil valmistatud pumatitest. Dapper Dan Deluxe vee baasil pumat on keskmise hoidvusega neile, kes hindavad professionaalset välimust. Annab juustele keskmise hoidvuse ja sära. Deluxe juuksepumat on mitmekülgne ja sobib erinevatele juuksestiilidele. Loomuliku sära saamiseks kasuta väikest kogust kuivades juustes. Autentse 1930. aasta väljanägemise jaoks kasutada rohkem pumatit.

Õli baasil pumatid

Kuidas kasutada pumatit?

Pumati pealekandmisprotseduuri tuleks alustada puhaste juustega. Ole kindel, et varasemalt kasutatud pumat oleks korralikult välja pestud. Vastasel juhul ladestub pumat juustesse ning sa ei saavuta soovitud tulemust.

Kanna pumat kuivadesse või kergelt niisketesse juustesse. Pole vahet, kas kuivatad juuksed föönitades või lased loomulikult kuivada – juuksed peaksid olema võimalikult kuivad. Kui juuksed on liiga niisked, ei kinnitu pumat juustele, tehes stiliseerimise keeruliseks.

Kasuta 10 sendi suurust kogust. Hõõru pumat peopesade vahel kokku. Vajadusel saab pumatit alati juurde lisada. Kui mõlemad käed on pumatiga koos, saab pumati käte abil juustesse kanda.

Kanna pumat juustesse peanahast juusteotsteni. Alusta peanaha lähedalt ning liigu juusteotsteni. Näppude vahele jäänud pumat kanna juustesse, kasutades näppe kammina.

Lisa pumatit juurde, kui soovid rohkem hoidvust või läikivamat soengut. Piisava kogemusega saad ise aru, kui palju pumatit erinevate soengute tegemiseks vaja läheb. Üldiselt kasutavad mehed pea külgedel ja pea tagumisel poolel rohkem pumatit, et suruda juukseid alla ning pea ülemisel osal vähem pumatit.

Lõpetuseks stiliseeri kammi või sõrmedega. Soovitatav on kasutada spetsiaalset stiliseerimiskammi. Paljud mehed armastavad stiili, kus juuksed külgedelt on lühemad ning pealt volüümikamad.

Kui tihti võib juuksepumatit kasutada?

Kõiki pumateid võib ning on ohutu kasutada igapäevaselt. Kui pumatit kasutada igapäevaselt, siis proovi kanda see juustesse, mitte peanahale. Õli baasil valmistatud pumatid võivad juustes püsida mitu päeva ning pole otsest vajadust neid regulaarselt kasutada.

Kuninghabe - Dapper Dan ametlik esindaja Eestis.

Tule ja vaata lähemalt!

www.kuninghabe.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee