Foto: Rauno Volmar/Ekspress Meedia
Toimetas Aare Kartau 2. veebruar 2021 12:03
Eestlaste loodud rahvusvahelise rahaülekandeteenuse Transferwise'i kaasasutajast Taavet Hinrikusest sai maineka Briti ajalehe The New European üks uutest omanikest, kirjutavad BBC ja The Guardian.

Igal nädalal ilmuva Briti väljaande uueks omanikuks on konsortsium, kuhu kuuluvad teiste seas ka kunagine The New York Timesi ja BBC juht Mark Thompson ja pikaaegne The Financial Timesi peatoimetaja Lionel Barber. Üheks investoriks (14 seas) on ka eestlane Taavet Hinrikus. 

Transferwise'i kõrval ka Skype'i arendamisel olulist rolli mänginud Hinrikus teatas Twitteris, et on uuest ettevõtmisest põnevil. „Me vajame rohkem uut liberaalset, ent tasakaalustatud meediat. Nii trükitult kui ka digitaalsel kuju,“ sõnas Hinrikus. 

Brexitivastase suunaga nädalalehe töö korraldamist jätkab senine peatoimetaja Matt Kelly. „Ma olen väga õhinas, et saan juhtida New Europeani märkimisväärse elu uut peatükki,“ sõnas Kelly. Ta lisas, et pärast Brexiti referendumit on väljaanne näidanud, et kõrgekvaliteetse, provokatiivse ja meelelahutusliku ajakirjanduse järele – mis on kirjutatud lugejaskonnale, kes hoolivad sügavalt Briti ja Euroopa tulevikust – on turul olemas märkimisväärne huvi. Kelly kinnitas, et uued ja kogenud investorid aitavad kahtlemata kaasa The New Europeani arengule.

1. veebruari The New European. Foto: PA/Scanpix