Eesti uudised

Maksuamet püüdis kätte saada koroonapositiivsete maksususserdajate nimesid (36)

Liina Hallik, 1. veebruar 2021 14:18
Maksu- ja tolliametFoto: Teet Malsroos
Möödunud nädalal pöördus maksu- ja tolliamet (MTA) terviseameti poole, et välja selgitada Covid-19 diagnoosi saanud isikute, sh kahtlusaluste ja nendega seotud pereliikmete andmeid, et turvalisemalt läbi viia kriminaalmenetluse toiminguid. Terviseamet keeldus andmeid väljastamast.

MTA põhjendas huvi terviseandmete vastu asjaoluga, et menetlustoimingute läbiviimisel kasutavad ametnikud küll isikukaitsevahendeid, ent vastava terviseinfo olemasolul saaksid nad menetlustoiminguid paremini planeerida ning oleks tagatud jätkusuutlik inimressurss ametis. Lisaks märgiti, et MTA uurimisosakonna ametnikel on delikaatsete isikuandmete töötlemise luba.

Terviseamet keeldus aga andmeid väljastamast, märkides, et õigusaktid ei anna terviseametile õigust MTA-le menetlustoimingute läbiviimiseks ja planeerimiseks terviseandmeid edastada, kuna need ei ole seotud konkreetsete kuritegude kohtueelse uurimise teostamisega.

„Terviseametil on õigus kolmandatele isikutele nakkushaiguste registris sisalduvaid andmeid avaldada või neile juurdepääsu võimaldada üksnes juhul, kui selleks on olemas õiguslik alus ja eesmärk ei ole saavutatav muul moel,” vastas amet.

Terviseamet kartis ka, et Covid-19 diagnoosi saanud isikute andmete väljastamine võib tekitada uurimisasutuse ametnikele võltsi turvatunde, et nimetatud diagnoosi puudumisel ei ole tarvilik menetlustoimingute läbiviimisel isikukaitsevahendeid kasutada või siis võidakse seda teha hooletumalt.

„Seega ei ole terviseametil võimalik MTA-le menetlustoimingute läbiviimiseks ja planeerimiseks Covid-19 diagnoosi saanud isikute ega kahtlusaluste ja nendega seotud pereliikmete terviseandmeid väljastada,” seisis vastuses.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee