Repliik

Mai Maseri avalik kiri professor Irja Lutsarile | Palun andesta kurjus ja lollused, sest need on maailmas alati olemas! (17)

Mai Maser, arst ja toitumisteadlane, 1. veebruar 2021 19:25
Irja LutsarFoto: Aldo Luud
Armas Irja!

Lõpmata suur tänu Sulle selle tohutu töö eest, mida sa oled juba terve aasta jooksul teinud rahvavalgustajana kõige laiemas mõttes. Iga haigus on hull, aga nii tõsiseid puhanguid ja raskesti ravitavaid tõbesid kui on koroona, annab otsida lähiminevikust lastehalvatuse ja arvan et tuberkuloossete meningiitide reast. Suurimat tänulikkust oled kindlasti näinud emade-isade hingedes, kellel on kätel suremas laps ja Sa oled suutnud ta elule tagasi tuua. Ainult Sina ja Sinu kolleegid teavad, et kunagi ei saa ennustada surma ja elu piiril kaalukausi kõikumise suunda. Sinu otsus kriitilisel momendil tuleb Sinu laiaulatuslikest teadmistest ja kogemustest ning see on vääramatu. Siin on „demokraatlik”  arutamine kuritegu. Au Sulle, et Sa pole põlanud vaeva viskuda areenile, suhelda poliitikute ja üldsusega ning jagada enda teadmisi koroona teemal nii teooria kui ka praktika osas.

Sa oled väga tark ja otsustusvõimeline. Ega muidu poleks aasta tagasi iseenda keerulise haigusloo puhul tulnud ainult Sina meelde armsa kolleegina, kelle käest küsisin nõu ja abi. Teadsin, et Sina lahendad alati loo lõpuni ära, mida Sa ka tegid! Suur aitäh Sulle.

Jälgin Sinu tegemisi ja kuulan alati, mida ja kuidas Sa ütled. Sina ei peaks selgitama elementaarset tõde vaktsineerimisest, käte pesemisest ja maskidest. Sinu kvaliteet ja oskused on tõsiselt targemate asjade jaoks ja nii kahju on Sinu ülimalt väärtusliku aja raiskamisest.

Palun andesta kurjus ja lollused, sest need on maailmas alati olemas!

Samal teemal

01.02.2021
Ajakirjanike liit ja arstide liit: rünnakut professor Irja Lutsari vastu peaksid uurima õiguskaitseorganid
31.01.2021
Teaduste akadeemia juht viskus Irja Lutsari kaitsele: targimate ähvardamine on rünnak kogu Eesti riigi vastu
30.01.2021
Kaja Kallas: isiklikud rünnakud Irja Lutsari vastu on häbiväärsed
30.01.2021
Irja Lutsar on rünnaku all: kimbutavad nii viiruseeitajad kui eliitvaktsineerimisvastased

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee