Maailm

Venemaal suruti halastamatult maha tuhandete inimeste rahumeelne protest (2)

Tõnis Erilaid, 1. veebruar 2021 00:02
Armastage, ärge sõdige! Seda kuulutas eilsel Moskva meeleavaldusel noorte armununute käes olev plakat. Kuid OMON ei hoolinud sellest.Foto: Reuters/Scanpix
Eile üle Venemaa peetud protestimeeleavaldustel nõuti opositsionäär Aleksei Navalnõi  viivitamatut vabastamist ja tema tagakiusamise lõpetamist. Politsei kasutas protestiliikumise mahasurumiseks räiget jõudu. Lühemaks ajaks vahistati tuhandeid inimesi ning nii mõnegi vastu algatati kriminaalasi. Taas võeti kinni ka Navalnõi abikaasa Julija. Moskvas rivistusid protestijad OMONi ette üles tõstetud kätega ja skandeerisid: „Meie ei ole ju vaenlased!“ teatab BBC.

Kõige rohkem meeleavaldajaid tuli tänavaile Moskvas ja Peterburis, kus võimud olid varakult valmistunud nendega võitlemiseks, sulgedes metroojaamu ja tuues kohale enneolematult palju politseinikke ja eriüksuslasi. Täpsema ülevaate saamiseks kasutati drooni. Inimõiguslaste andmeil läksid mitmel pool käiku kumminuiadki ning inimesed, keda lohistati arreteerimise käigus, said lausa veriseks. Kuuldavasti jätkus vägivallatsemine nende kallal ka pärast kinnipidamist. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.01.2021
GALERII JA VIDEOD | Karmid ja massilised vahistamised: üle 4000 arreteeritu – vaata, mis toimub Venemaal!
29.01.2021
NAVALNÕI ALLIKAS: Putini palee korruptsiooni algne paljastaja pages aastate eest Eestisse
28.01.2021
VÄIDETAVALT KUULETUB ISEGI PUTIN! Kes on Julija Navalnaja?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee