Maailm

Bernie Sandersi käpikud teevad kooliõpetaja ilmakuulsaks (1)

Tõnis Erilaid, 31. jaanuar 2021 17:16
Foto: AFP/Scanpix
ber79aastane senaator Bernie Sanders, kes on püüdnud kahel korral USA presidendiks kandideerida, ei osanud arvestada, et võitis presidendist rohkem kuulsust, kui pani jaanuaris Joe Bideni ametisse vannutamisel kätte Vermonti kooliõpetaja valmistatud uhked käpikud.

Praegu 42aastane algkooliõpetaja Jennifer Ellis saatis esimese käpikupaari Sandersile nagu lohutuseks, kui ta 2016. aasta presidendivalimiste eel kaotas demokraatide eelvalmistel Hillary Clintonile. Läinud aastal avastas naine, et taas kandideerida sooviv Sanders kannab ikka samu käpikuid, mis on valmistatud taaskasutatud villast ja plastist värviliste triipudega.

„Paraku ma neid nii palju ei suuda paremagi tahtmisega kududa,“ kurvastas Ellis ja asus otsima mõnda firmat, kes võtaks käpikute valmistamise enda hooleks. Laupäeval võiski ta rõõmsalt tviitida: „Bernie käpikuid teeb nüüd firma Vermont Teddy Bear. Iga soovija võib nüüd neid saada!“. Naine lisas, et teatud osa tellimishinnast läheb Vermonti heategevusfondil Make A Wish.

Ühendriikide jaanuari kuulsaim meem hakkas levima teisenditena kujutades toolil (tukkuvat?) Sandersit käpikud risti rinnal küll metroovagunis, küll Kuul, küll keset kiirteed ja jõuab nüüd ka tänavakunstnike töömaile. Meie fotol valmistab kunstnik Jonas Never üht sellist seinale California Culver Citys. Briti ajaleht The Guardian avaldas ka õpetuse, kuidas Bernie käpikuid ise kodus valmistada ja internet täitus õpetusist, kuidas senaator Sandersi meeme teha.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee