Maailm

Täiendatud kell 15.20!

GALERII JA VIDEOD | Karmid ja massilised vahistamised: üle 4000 arreteeritu – vaata, mis toimub Venemaal! (66)

Ohtuleht.ee, 31. jaanuar 2021 21:54
Politsei on Aleksei Navalnõi toetajate arreteerimisel valmis kasutama ka jõudu. Foto: AFP/Scanpix
Protestimeeleavaldused pole Venemaal raugenud ja Vladimir Putini režiimi vastased nõuavad endiselt Putini vahistatud oponendi Aleksei Navalnõi vabastamist.

BBC teatel on Venemaal kinni võetud üle 2000 Aleksei Navalnõi toetaja, kes tulid hoolimata krõbedast külmast ja vahistamisohust tänavatele, et protestida tema vangistamise vastu.

Tõenäoliselt peetakse tänasel meeleavaldusel kinni rohkem inimesi kui eelneval, sest juba meeleavalduse eel pidasid võimud Moskva tänavatel kinni kümneid juhuslikke protestijaid.

Protestijate seas on ka Aleksei Navalnõi naine.

Opositsiooniliider Navalnõi, keda mullu suvel mürgitati, arreteeriti 17. jaanuaril pärast naasmist Saksamaalt Moskvasse ja ta viibib arestimajas siiani. Väidetavalt võib teda ähvardada 13,5-aastane vangistus.

Navalnõi toetuseks kogunesid inimesed Venemaa suurimatesse linnadesse juba eelmisel nädalavahetusel. Protestist võtsid osa kümned tuhanded inimesed, mille käigus enam kui 3000 inimest peeti kinni.

Moskvas meeleavaldusel osalenud  40aastane  Julia ütles Reutersile, et oli liitunud protestiga, hoolimata sellest, et eelmisel õhtul oli tal paanikahoog, kuna muretses osalemise tagajärgede pärast.

Täna on Venemaa tänavatele tulnud rohkem inimesi kui eelmisel nädalavahetusel. Numbrid jäävad vahemikku 6000–10 000.

Moskvas on politsei sulgenud metroojaamad ja piirab liikumist kesklinnas planeeritud protestikohtades.

Videomaterjalilt on näha, kuidas meeleavaldajad kordavad “Putin on varas”.

Kui rahvas ka mingist piirkonnas eemale suudetakse ajada, siis leitakse kogunemiseks kiiresti uus koht.

Vladivostokis on tunnistajate sõnul politsei meeleavaldustel inimeste vastu kasutanud kummikuule, rusikaid ja ka elektrišokirelva. Videol on näha, kuidas mees saab mitu tabamust ja kaotab teadvuse. 

Inimesed kogunevad Moskva Matrosskaja Tišina vangla juures, kus Navalnõid juba teist nädalat vangistuses hoitakse. 

Mitmel sotsiaalmeedias jagataval videol on näha, kuidas juhuslikke inimesi arreteeritakse. Venemaal meediaprojekti OVD-Info andmete kohaselt on tänastel meeleavaldustel kinni peetud Venemaal juba üle 4000 inimese ning osa neist väga jõuliselt. Eelmisel nädalavahetusel oli samal ajal kinni peetud umbes 1600 inimest. Kinnipeetute seas on ka 82 ajakirjanikku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee