Eesti uudised

Toomas Annus sponsorirahadest saatele „Pealtnägija“: ma ei teadnud, mis summad ja kuhu läksid (23)

Ohtuleht.ee, 30. jaanuar 2021 19:11
Toomas AnnusFoto: Õhtuleht
Ettevõtja Toomas Annus kinnitas "Pealtnägijale" üsna vastumeelselt antud intervjuus, et ei teadnud Eesti suusatajate dopingutarvitamisest ning seda, et tema sponsoriraha dopingu ostmiseks läks.

ERR-i uudisteportaal vahendab saate "Pealtnägija" intervjuud, mil esimese kõne Toomas Annus katkestas, kuid teise kõne ajal suhtleb viisil, mis ei lasegi ajakirjanikul küsimust esitada.

Intervjuu on tehtud 25. jaanuaril.

Intervjuu: 

Ärge helistage mulle palun. Ma isegi ei taha teada, mis teemal. Ärge kunagi mulle enam helistage sellest saatest!  

Miks nii? 

Küsige Kärmase käest… 

Me räägime praegu… 

Niikaua kuni niuksed inimesed Teil seal töötavad, ärge mulle helistage. Tegemist ei ole ausate inimestega.

Annus lõpetab kõne kuulamata, mis teemal ajakirjanik helistab. Järgnev intervjuu Toomas Annusega on tehtud sõnumite vahendusel. 

Te olete pahatahtlik valetaja ja püüate rohkem või vähem tuntud nimedega oma saatele suuremat tähelepanu saada. Need nimed, kes sellest jamast teadlikud olid, on ju Tammjärve poolt nö üles tunnistatud ja avalikustatud. See on Teile teada paremini kui mulle. Ajage oma räpast ajakirjanikuäri ilma minuta.

Aitüma vastuse eest. Kirjutate: nimed, kes sellest jamast teadlikud olid, on ju Tammjärve poolt nö üles tunnistatud. Kuna Teie nime konkreetselt Tammjärv mainib, siis kas ma saan õigesti aru, et Te olite teadlik et raha läks dopinguarstidele maksmiseks?

Lõpetage valetamine! Karel Tammjärv vastas konkreetsele küsimusele, kes sellest teadsid, konkreetsete nimedega. Minu nime nende hulgas ei olnud. Ärge mängige lollikest, kes seda ei tea. Küsimus Tammjärvele, kes sellest teadsid, kui ka Tema vastus sellele on varemalt avalikustatud. Teie proovite praegu võtta ühe küsimuse (kes rahastasid?) vastuse ja panna sinna ette teise küsimuse (kes teadsid?). Räpane!

Aitüma selgituse eest. Täpsustan veel: Tammjärv tunnistas ülekuulamisel, et maksis dopinguarstile Teie makstud sponsorirahaga nii enda kui ka Kärbi ja Veerpalu eest. Toe ehk Teie rahalise toetuse organiseeris talle Mati Alaver, see on taaskord väljavõte toimikust Tammjärve ütlustest. Kas Mati Alaveriga Tammjärve sponsorluseks kokkulepet sõlmides ei tulnud jutuks, milleks seda raha kasutatakse? Mille jaoks Teie raha ehk tuge pakkusite? Kas keegi ei öelnud Teile varem, et Teie sponsoriraha kasutatakse dopinguarstile maksmiseks? Kas tagantjärele olete pettunud et nii Teie sponsoriraha kasutati?

Karel Tammjärv soovis minuga kohtuda ja vabandada. Ma keeldusin igasugusest suhtlusest. Ei ole neist kellegagi sõnagi vahetanud ja ei plaani ka. Suusatajatel oli igaks aastaks eelarve,mis ka sponsoritele esitati ja mingit sellist kuluartiklit seal ei olnud. Mulle on jäänud usutav mulje, et seda ei teadnud isegi treener Saarepuu ega isegi mitte teised suusatajad. Kui nad ei ole just tipptasemel näitlejad.

Tänan taas selgituste eest. Kui Tammjärv soovis vabandada, siis see viitab, et ka temale teadaolevalt Teie ei teadnud, et raha läks dopinguarstidele. See et tema Teiega sel teemal ei suhelnud on justkui arusaadav. Küsimus on, kas Te teadsite seda kuskilt mujalt? Kas saate siis üle kinnitada, et Teie ei teadnud et sponsoriraha läheb tegelikult dopinguarstidele Eesti sportlaste dopingu kasutamise eesmärgil? Ehk et kas olite juba enne 2019 avalikustamist teadlik, et Eesti sportlased kasutavad dopingut või mitte?

Ei teadnud siis ega ei tea ka täna, mis summad ja kuhu läksid. Ma usun, et seda ei teadnud sponsoritest mitte keegi.

Nii kaua kui Mihkel Kärmas töötab selles saates ei anna ma mingeid intervjuusid.

Proovides küll mõista Teie häiritust Mihkli suhtes, ütlen üle, et antud intervjuu teeksin ikka mina (Taavi Eilat). Ei ole ka kuskilt näha et Kärmas kavatseks täna-homme ameti maha panna ja seega pean vist leppima, et intervjuud ei tule? 

Arvestades saadud kogemusi on niimoodi mõistlikum.

Arusaadav ja lepin siis sellega, et intervjuud ei tule. Tänan ka kõigi selgituste eest, aga üks asi veel: ütlete selgelt, et ei teadnud kuhu raha läks. Aga vastuseta jäi järgnev küsimus: Kas Teie teadsite juba enne Seefeldi, et Eesti suusatajad kasutavad dopingut?

Ei teadnud enne ega ka Seefeldi ajal.

Samal teemal

01.02.2021
Deivil Tserp | Äge (kodu)sõda, milles võitjat ei ole
31.01.2021
Marko Asmer kommenteeris Annuse otsust: ehk on see õppetunniks meediale
31.01.2021
Anvar Samost: Annus on võtnud enda toetatud spordiliidud ja -tegijad pantvangi, et rünnata ajakirjandust
30.01.2021
„Pealtnägija“ | Faktid kinnitavad: suursponsor Annuse raha kasutati dopingu ostmiseks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee