Kommentaar

Izmailova: ametnike vaktsiinikorruptsioonil on inimelude hind, Lutsar peaks ennast teadusnõukojast taandama (97)

Zuzu Izmailova, 30. jaanuar 2021 13:55
Züleyxa IzmailovaFoto: Teet Malsroos
"Ajal kui tuhanded Eesti tervishoiu- ja eesliinitöötajad, riskides nii enda kui ka oma lähedaste eludega oma vaktsiinikorda ootavad, näppavad enda tööga kehvasti hakkama saanud kõrged ametnikud doosi nende eest ära. Kahjuks maksavad sellise käitumise kinni meie inimesed oma eludega. Kõik valitsuse liikmed, kes koroonakorruptsiooni tolereerivad, on selles kaasvastutajad," arvab Roheliste erakonna juht Zuzu Izmailova.

Miks pole korruptsioonivastast võitlust lubanud uus valitsus sotsiaalministeeriumi kantsleri Marika Priske kohatut käitumist kritiseerima rutanud? Vaktsiinikorruptiivse ja enam kui ebaeetilise käitumise õigustamine valitsuspoliitikute poolt tekitab küsimusi, miks püütakse nii skandaalset juhtumit vaigistada ja kas eluaegsel kantsleril võib olla valitsusparteide ees varjatud teeneid, mis kinnimätsimist soodustavad?

Viroloog Irja Lutsar õigustab küüniliselt sotsiaalministeeriumi vaktsineerimisplaani rikkumist. Plaani, mille ta ise teadusnõukoja juhina on heaks kiitnud. Seejuures on Lutsar ise reeglitevastaselt eelisvaktsineeritu – ta pole eesliinitöötaja. Terviseamet peaks algatama järelevalve perearsti tegevuse üle, et selgitada asjaolusid, kuidas Lutsar sai reeglitevastaselt vaktsiini.

Olukorras, kus privileegideta inimesed iga päev surevad, mõjub eliitvaktsineerimise toetamine ja selle hüvede isiklik nautimine avalikkuse usaldust sedavõrd õõnestavalt, et Lutsar peaks ennast taandama.

Samal teemal

01.02.2021
Kantsler vaktsineeriti „jääkdoosist”, keda veel? Perearst: detailidesse ma ei laskuks, aga kasutati käepäraseid inimesi, kes kohe olemas olid
30.01.2021
Irja Lutsar on rünnaku all: kimbutavad nii viiruseeitajad kui eliitvaktsineerimisvastased
29.01.2021
Lutsar: president, peaminister ja võtmeministrid peaksid koroonavaktsiini saama eelisjärjekorras
29.01.2021
ELIITVAKTSINEERIMINE JÄTKUB?! Kõlvartile ja teistele haigla nõukogu liikmetele pakuti koroonasüsti