Maailm

Prantsusmaale enam ELi-välistest riikidest reisida ei saa (3)

Toimetas Keit Paju, 30. jaanuar 2021 09:14
Foto: Erki Pärnaku
Prantsusmaa peaminister Jean Castex teatas uutest koroonapiirangutest: riik suleb piiri Euroopa Liidu välistele riikidele ning lubab vaid hädavajalikke reise. Riiki lukku valitsus siiski keerata ei kavatse.

Alates pühapäevast on Prantsusmaal keelatud reisida Euroopa Liidu väliselt, kui tegu pole just hädaolukorraga. Eesmärk on ohjeldada uute koroonaviirustüvede riiki sissetoomist. 

Testimist Euroopa Liidust tulnud inimestele karmistatakse: liidust saabujad peavad näitama ette negatiivse koroonatesti. Uued piirangud puudutavad ka Suurbritanniat, kes enam Euroopa Liitu ei kuulu, kuid sealne transpordiminister kinnitas, et kaubavedu Prantsusmaa ja Suurbritannia vahel jätkub tavapäraselt.

Laia viiruse leviku tõttu suletakse pühapäeval Prantsusmaal ka kaubanduskeskused, avatuks jäävad vaid toidukauplused. Ka õhtust komandanditunni järgimist muudetakse karmimaks.

Peaministri sõnul hakkab politsei rohkem riigis kontrollima kehtiva liikumispiirangu järgimist, salapidude korraldamist ja restoranide ebaseaduslikku avamist. Praegu kehtib Prantsusmaal liikumiskeeld kl 18–06.

Prantsusmaa peaministri sõnul üleriigilist lukku panekut nad veel kehtestada ei soovi, kuid lähipäevade areng saab olema otsustav, kas see on siiski vaja keelustada.

Reedel suri Prantsusmaal koroonaviirusega 820 innimest, kokku on riigis sellega nakatumise tagajärjel surnud peaaegu 76 000 inimest. Haiglas on viirusega üle 27 000 inimese, neist 3000 intensiivosakonnas.

Reisimispiirangud teistes Euroopa riikides: 

  • Saksamaa keelustab reisimise riikidest, kus on avastatud suuremal määral uusi koroonatüvesid, ehk Suurbritanniast, Iirimaalt, Portugalist ja Brasiiliast.
  • Tšehhi keelustas välismaalastel riiki sisenemise, et uutest koroonatüvedest pääseda.
  • Portugal keelustas kodanikel ebavajaliku reisimise.
  • Belgia keelustas ebavajaliku reisimise 1. märtsini.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee