Eesti uudised

Arstid lubasid aasta jagu elupäevi, tänu vähiravifondile jookseb mehel aga juba kuues aastaring

Meditsiinisüsteemi poolt lootusetult haigeks tunnistatud mees tähistab kingitud elu kuuendat sünnipäeva: olen saanud kuuekordseks vanaisaks (3)

Kristiina Tilk, 29. jaanuar 2021 21:15
PÄEV KORRAGA: Optimistliku meele säilitanud Alar ütleb, et suuri plaane ta pettumuse vältimiseks ei tee. Pigem elab tänases ja mõtleb maksimaalselt homsele.Foto: Martin Ahven
„Asi on lihtne! Kui ei oleks fondi, ei oleks ka mind enam siin. Ega ma ei uskunud, et see kõik niiviisi läheb. Aga ega ma seda ka ei uskunud, et ma ära lähen,“ ütleb aastate eest Eesti meditsiinisüsteemi poolt lootusetult haigeks tunnistatud Alar. 

2013. aasta suvel tundis Alar kummalist väsimust ja perearst saatis ta haiglasse. Ülimadala hemoglobiinitaseme tõttu sai Alar juurde värsket verd. Kuu jagu oli tervis laitmatult korras, kuid siis läks enesetunne jälle kehvaks ning tee viis taas haiglasse. Seal uuriti Alarit igast küljest – seest ja väljast –, kuid midagi ei leitud. Kuni kapselendoskoopia leidis midagi peensoolest. Mida täpsemalt, seda ei teatud kohe, kuid kahtlustati melanoomi. Sügisel lamas Alar juba operatsioonilaual. Päris kõike ei saadudki aga kätte ning mingi kolle jäi alles. Järgnes eksperimentaalravimite söömine. Pool aastat oli tervis korras, kuid siis ei mõjunud enam ükski rohi. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.01.2021
Teadusaasta 2020: tehisintellekt diagnoosib vähki, laboris valmib liha
23.12.2020
ABIKS ON KA VÄIKE ANNETUS! Vähiravifond on tänavu 300 000 euroga miinuses
23.12.2020
Margus Saar: „Kui lähedal olin lõpule või tervenemisele, seda ma ei teadnud.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee