Tõnis MölderFoto: Martin Ahven
Toimetas Keit Paju 29. jaanuar 2021 17:03
Ekspeaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas leiab, et keskharidus ei saa jääda ühe ministri haridustasemeks ning värske keskkonnaminister Tõnis Mölder peaks omandama kõrghariduse.

Ratas ütles, et peab haridust väga oluliseks ning ministri ametis ollakse eeskujuks ühiskonnale. Seetõttu on ministri haridustase ja diplom olulised.

“Jah, tuleb tõdeda, et Tõnis Möldril pole kõrgharidust. Ma väga loodan,et noor mees saab aru, kui oluline see on ja võtab seda ülikooli aspekti ülitõsiselt ja suudab käia ülikooli läbi ja see kraad saada. Eesti ministrid on olnud ka varem keskharidusega, aga see ei tähenda, et see on vabandus. Ma arvan, et Tõnis Möldril on minu soovitus siit edasi liikuda hariduse mõttes," rääkis Ratas ERR-i raadiosaates “Uudis+”.

31aastane Mölder lõpetas 2009. aastal Lihula gümnaasiumi. Seejärel õppis ta Tallinna Ülikoolis riigiteaduse ala, kuid see jäi tal pooleli.

Mölder töötas 2010-2019 Tallinna linnavalitsuses ning ta on olnud ka abilinnapea. Keskerakonnaga liitus Mölder 2008. aastal.