Liitpuudega lapse ema Kaja soovib kinnist lifti oma korteri akna juurde. Trepikoda on väga kitsas ja trepp liiga järsk, tõstuk sinna ei mahu. Foto: Tiina Kõrtsini
Saarte Hääl 29. jaanuar 2021 16:02
Liikumispuudega tütre ema Kaja Lausi soov saada tütrele invalift vallandas sõnasõja isegi kohtumajas, kus oma seisukohti invalifti osas selgitasid kuressaarlane Kaja Laus ja tema vastas olid sama maja nelja korteri omanikud. 

Aastaid oma tütart süles trepist üles-alla tassinud Kaja Lausi väitel oleks õue, maja otsaseina vastu rajatav platvormlift tütre transportimiseks ainuvõimalik lahendus. Lausi sõnul on tema tervis lapse süles kandmise tõttu pöördumatult kahjustunud, kirjutab Saarte Hääl. 

“Kui nii jätkub, pean minema operatsioonile,” ütles Laus.

“Mis meil sellest tervisest on!” teatas Lausi jutu peale kõigile kuuldavalt sama maja elanik Silvi Uuväli.  

Laus selgitas, et trepironijat pere mure lahendamiseks kasutada ei saa, kuna see on mõeldud ratastooli jaoks, tütre sõiduvahendiks on aga spetsiaalselt tema jaoks kohandatud käru. 

“Kui sa hakkama ei saa, võta endale abistaja!” soovitas Lausi korteri kohal asuva korteri omanik Aive Nõmm.  “Mina sain kahe inimese tõstmisega hakkama, sina ei saa! Tööl sa ka ei käi!”

“Kui ei suuda, anna laps ära!” lisas Nõmme jutule Uuväli.