LIIGNE KIIRUSTAMINE: Asjatundja sõnul tuleks rahaasjade puhul asja rahulikult võtta, sest vead tikuvad sisse tulema liialt rutates.Foto: Julia Vakina
Kristjan Väli 29. jaanuar 2021 13:51
Teise pensionisamba raha kättesaamiseks on veel sügiseni aega, kuid juba praegu on eestlased asunud agaramalt investeerima. Elavnenud on ka petturid, kes on teadmatute rahakoti kallale asunud. Kuidas investeerida nii, et petta ei saaks ja rahagi teeniks?

Jaanuari esimese kolme päevaga lammutas oma teise samba 12 000 inimest ja see arv suureneb ajapikku veelgi. See aga tähendab, et septembrist alates laekub paljude pangakontole suurem summa, mida on ka võimalik investeerida. Sinna on küll veidi aega, ent juba praegu on elavnenud Eestis elavate inimeste investeerimishuvi. Majandusanalüütik ja SEB panga privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel ütleb, et Eesti elanike investeerimishuvi on oluliselt tõusnud peamiselt kahel põhjusel. Esiteks on suurenenud inimeste säästud ning kuna nende pealt midagi ei teeni, siis kaalutakse osa säästudega ka riski võtmist. „Ma pean seda lähenemist väga mõistlikuks,“ ütleb Koppel. 

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99