Maailm

NAVALNÕI ALLIKAS: Putini palee korruptsiooni algne paljastaja pages aastate eest Eestisse (22)

Toimetas Aare Kartau, 29. jaanuar 2021 13:35
Sergei Kolesnikov.Foto: BBC video kuvatõmmis
Venemaa presidendi Vladimir Putini väidetavast korruptsioonist ja salajasest paleest esimesena teatanud ärimees elab Eestis, teatab Yle.

Eelmisel nädalal laadis Vene opositsiooniliider Aleksei Navalnõi Youtube'i üles dokumentaalfilmi, milles avaldas hulgaliselt materjali Putini Musta mere kaldal asuva palee kohta. Navalnõi korruptsioonipaljastuste peamiseks allikaks on 72aastane ärimees Sergei Kolesnikov, kes elab Soome meedia teatel ka praegu Eestis.

Leningradis sündinud ja biofüüsikuks õppinud Kolesnikovi sõnul tegid Vene ärimehed annetusi ettevõttele, mis pidi ostma haiglatele meditsiiniseadmeid ja -tarvikuid. Algselt samuti projektiga seotud olnud vilepuhuja aga väitis, et seda raha kasutati presidendile isikliku palee ehitamiseks.

BBC-le mainis ta aastate eest, et paleele kulutatud summad ajasid tal südame pahaks ja ta eemaldus projektist. „Ma ei töötanud kümne aasta jooksul 15 tundi päevas, et ehitada paleed. See ei pakkunud mulle huvi,“ sõnas Kolesnikov.

Mujal maailmas Putini kriitikuna tuntud Kolesnikov tegutseb Eestis kinnisvara- ja kiirlaenuäriga. Tema investeerimisettevõtte varad ulatuvad Yle teatel umbes 70 miljoni euroni. Kolesnikov ütles Soome väljaandele, et tema ettevõte on teinud koostööd sadade Eesti äripartneritega.

Mitmed Vene meediakanalid on teatanud uutest tõenditest, mis viitavad Putini seotusele kõnealuse paleega, ehkki president ise lükkas esmaspäeval kõik süüdistused tagasi. 

Aleksei Navalnõi Korruptsioonivastase Ühingu (FBK) avaldatud dokumentaalfilmi on internetis vaadatud juba üle 100 miljoni korra. Kolesnikov mainis Soome meediale, et ka tema jaoks oli videos palju uut teavet.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee