Foto: Martin Ahven
Toimetas Triinu Laan 29. jaanuar 2021 09:10
Vastne haridusminister Liina Kersna tahab leida riigieelarvest raha, et toetada riigikeele õpet nendes eestikeelsetes haridusasutustes, kus on suur osakaal venekeelsetest peredest pärit lastel.

"Need koolid, kus on rohkem venekeelseid lapsi, sest lapsevanemad on otsustanud, et tahavad panna lapsed sinna, vajavad eesti keeles lisatuge. Riik annab praegu lisaraha venekeelsetele koolidele eesti keele lisaõppeks, aga eestikeelsetele koolidele, kus on rohkem venekeelseid õpilasi, ta eesti keele lisaõppeks raha ei anna," kirjeldas Kersna probleemi.

Kersna leiab, et lisaraha otsimist ei saa jätta üksnes kohalike omavalitsuste kanda, ka riik peab õla alla panema, vahendab ERR.

Eelmine haridusminister Jaak Aab on öelnud, et juba praegu õpivad pooled vene keelt rääkivatest lastest sada protsenti eestikeelsetes koolides ja paljudes venekeelsetes põhikoolides on eesti keeles õpetatavate aine maht 40 protsenti. "Juba praegu soovib õppida eesti keelt ja eesti keeles nii palju lapsi ning lastevanemaid, et me ei suuda tagada selleks piisav arv õpetajaid." 

Piirkonnad, kus vanemad venekeelseid lapsi eesti haridusasutustesse panevad, on eeskätt Valga, Ida-Virumaa, aga ka Tallinn.

Samal teemal

Kommentaarid  (69)

Kairi 14. september 2021 23:38
Vaadake neid kommentaare ja laike. 76 + ja 1 -. Ekre on selgelt jooksupoisse palganud sotsiaalmeedias inimeste ajusid modelleerima ja nupukesi vajutama. Huvitav oleks näha toimetuse statistikat selle kohta, mitu korda samalt ip aadressilt on kirjutatud. Nüüd enne valimisi hakkas lollide parteil kiire. Tellitakse tasulisi bänneruudiseid inimeste aknasse.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS