Eesti uudised

Haridusminister tahab toetada vene laste keeleõpet eesti haridusasutustes (69)

Toimetas Triinu Laan, 29. jaanuar 2021 09:10
Foto: Martin Ahven
Vastne haridusminister Liina Kersna tahab leida riigieelarvest raha, et toetada riigikeele õpet nendes eestikeelsetes haridusasutustes, kus on suur osakaal venekeelsetest peredest pärit lastel.

"Need koolid, kus on rohkem venekeelseid lapsi, sest lapsevanemad on otsustanud, et tahavad panna lapsed sinna, vajavad eesti keeles lisatuge. Riik annab praegu lisaraha venekeelsetele koolidele eesti keele lisaõppeks, aga eestikeelsetele koolidele, kus on rohkem venekeelseid õpilasi, ta eesti keele lisaõppeks raha ei anna," kirjeldas Kersna probleemi.

Samal teemal

Kersna leiab, et lisaraha otsimist ei saa jätta üksnes kohalike omavalitsuste kanda, ka riik peab õla alla panema, vahendab ERR.

Eelmine haridusminister Jaak Aab on öelnud, et juba praegu õpivad pooled vene keelt rääkivatest lastest sada protsenti eestikeelsetes koolides ja paljudes venekeelsetes põhikoolides on eesti keeles õpetatavate aine maht 40 protsenti. "Juba praegu soovib õppida eesti keelt ja eesti keeles nii palju lapsi ning lastevanemaid, et me ei suuda tagada selleks piisav arv õpetajaid." 

Piirkonnad, kus vanemad venekeelseid lapsi eesti haridusasutustesse panevad, on eeskätt Valga, Ida-Virumaa, aga ka Tallinn.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee