Agris Peedu sõnul ei olnud haiglas tol hetkel rohkem vaktsinieerimishuvilisi. Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Triinu Laan 29. jaanuar 2021 08:30
Sotsiaalministeeriumi kantsler ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) nõukogu liige Marika Priske sai koroonavaktsiini haigla psühhiaatriakliinikus jääkdoosist, ütles haigla juhatuse esimees Agris Peedu.

Vikerraadio saates "Uudis +" selgitas Peedu, et eelmisel aastal hakati haiglas vaktsineerimiskava koostama ning esmatähtis oli Covid-üksuste töötajatele vaktsiini tegemine, kirjutab ERR. Sealt laiendati vaktsiinisaajateks ka teised haiglatöötajad. "Meie peamine eesmärk on olnud tagada seda, et me ei peaks tulema välja meediasse infoga, et meil on mõni doos kaduma läinud," selgitas esimees. Ta lisas, et rangete säilitamistingimuste tõttu ei saa vaktsiiniviaali pärast avamist enam külmkappi tagasi panna ja kõik doosid tuleb kohe ära kasutada.

Peedu selgitas, et ka tema on vaktsineeritud ning haiglas oleks raske töötada ilma vaktsiinita. Priske sai aga Peedu sõnul vaktsiini psühhiaatriakliinikus, kus on korraga tööl vähe inimesi ning üks doos oli üle jäänud.

Eesti Päevaleht kirjutas kolmapäeval, et sotsiaalministeeriumi kantsler ja regionaalhaigla nõukogu liige Priske sai vaktsiinidoosi jaanuari alguses ehk ajal, mil paljud meedikud polnud veel oma süsti saanud, rääkimata riskirühma kuulujatest. Priske selgitas lehele, et initsiatiiv ei tulnud tema poolt.  

"5. jaanuaril kui mulle pakkumine tehti, oli minu tingimuseks, et olen huvitatud ainult siis, kui tegemist on kuuenda ehk jääkdoosiga ja kui kedagi teist haigla pealt ei leita," ütles ta.

"Täna ma ei läheks, aga tollel hetkel tundus see mõistlik," tunnistas Priske, et ei pea tegelikult õigeks vaktsiini saamist olukorras, kus riskigruppi kuuluvad inimesed ja teised valitsuse liikmed pole vaktsineeritud. "Ma väga kaalusin, kas võtan kellegi eest midagi ära, aga mulle kinnitati, et haigla pealt ei leita kedagi, keda vaktsineerida ning doos säilib avatuna vaid kaks tundi."