Eesti uudised

Valitsus pikendas Harjumaa ja Ida-Virumaa palgatoetuse maksmist kahe nädala võrra 

Toimetas Triinu Laan, 28. jaanuar 2021 18:57
Foto: Heiko Kruusi
Neljapäevasel istungil otsustas vabariigi valitsus töötukassa nõukogu ettepanekul maksta töötasu toetust Harjumaa ja Ida-Virumaa ettevõtetele janauari lõpuni kehtivate piirangute eest ning toetuse summat vastavalt suurendada.

Töötasu toetust makstakse ettevõtetele, kelle tegevus on seoses Covid-19 tõrjeks kehtestatud piirangutega märkimisväärselt häiritud. Toetust makstakse perioodil 28.12.2020 – 31.01.2021 kehtinud piirangute eest, selle suuruseks on ettevõtte pooleteise kuu palgakulu ning FIEde puhul 1,5 kordne alampalk.

Jätkuvalt saavad toetust taotleda ettevõtted ja FIE-d, kes tegutsevad näiteks majutuse, toidu ja joogi serveerimise, sanatooriumite ja ravitegevuse, hasartmängude ja kihlvedude korraldamise, kultuuri ja sporditegevuse, koolituse ning lõbustuse ja vabaajategevuste valdkondades.

Maksu- ja tolliameti andmetel mõjutab muudatus ligikaudu 12 800 töötajat Harjumaal ning 1700 töötajat Ida-Virumaal.

Muudatuse kulu on 8 miljonit eurot, sellest 7,6 kaetakse töötuskindlustuse vahenditest ning FIE-de toetusmeetme kulu 0,4 miljonit eraldatakse vabariigi valitsuse reservist. Koos 2020. aasta detsembris kehtestatud töötasu toetusega on toetuse kogusumma 24 miljonit eurot.

Samal teemal

28.01.2021
Valitsus ühtlustab koroonapiirangud üle Eesti: restoranid võivad kauem lahti olla; kinod, teatrid ja spaad avatakse taas