Maailm

VALESÜÜDISTUS: kahtlusalune tuvi Joe pääses hukkamisest (1)

Toimetas Aare Kartau, 27. jaanuar 2021 15:54
Võistlustuvi Joe oli õnneks siiski Austraaliast pärit ja pääses eluga.Foto: AP/Scanpix
Rangete koroonapiirangutega Austraalias pääses hukkamisest tuvi nimega Joe, kelle kohta arvati, et ta on saabunud USAst. Selgus, et see nii siiski pole, sest tema jala külge kinnitatud rõngas, mis lindu Ameerikaga seostas, oli võltsitud. 

Teisel jõulupühal Melbourne'ist avastatud tuvi jalarõngas viitas algselt sellele, et ta osales Oregonis toimunud võistlusel, ent lendas eksikombel 13 000 km üle Vaikse ookeani – rikkudes seega Austraalia rangeid karantiinireegleid, mis keelavad elusloomade või lindude importi. Karmide piirangute ja koroonaohu tõttu ootas teda ees hukkamine, kirjutab The Guardian.

Poolehoidjate poolt Ameerika presidendi järgi Joeks ristitud linnu päästmiseks korraldati Twitteris kampaania, mille eesmärk oli ta ohutult tagasi USAsse toimetada. Juhtumi puhul võttis karmilt sõna ka Austraalia asepeaminister Michael McCormack. „Kui Joe saabus viisil, mis ei vasta meie rangetele bioturvalisuse reeglitele, siis on see Joe jaoks halb õnn. Lenda koju või lepi tagajärgedega,“ lausus McCormack. Õnneks pääses lind siiski eluga. 

Mõne aja pärast selgus, et võistlustuvi jala küljes olnud rõngas oli võltsitud – seda kinnitas Ameerika Võistlustuvide Ühing. „Austraaliast leitud tuvi kandis võltsitud jalarõngast ja teda pole vaja biojulgeoleku kaalutustel hävitada, sest tema tegelikuks koduks on Austraalia,“ teatas USA organisatsioon sotsiaalmeedias. Asjaolule, et tuvi võib olla kohalikku päritolu, viitas ka kohalik põllumajandusministeerium. Süüdistustest pääsenud Joel lubati vabalt minema lennata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee