Repliik

Kas prefekt Jaani täitis lubaduse Kaja Kallase ähvardajate osas?

Politsei: oleme saanud vestelda teisega kolmest Kaja Kallasele 2019. aastal tapmisähvarduse teinud isikust (6)

Arvamustoimetus, 27. jaanuar 2021 19:47
Foto: Martin Ahven
Kui möödunud sügisel täitus aasta Kaja Kallasele neti teel tehtud räigest tapmisähvardustest, siis selleks ajaks oli politsei jõudnud rääkida vaid ühe ähvardajaga kolmest. Tänaseks, kui Kaja Kallasest on saanud juba peaminister, on politsei saanud juba vestelda ka teise Kallasele 2019.aasta novembris tehtud ähvardusega seotud osalisega. Kolmas ähvardaja on endiselt leidmata.

Annika Maksimov, PPA pressiesindaja: „Tänaseks on politsei suhelnud kahe sõnumi saatmiseks kasutatud varikonto taga oleva inimesega ning saanud kinnituse, et saadetud sõnumis olnud ähvarduse täideviimise ohtu ei ole.“

Politsei tegi ähvarduste järel kindlaks, et tegu on 1974., 1949. ja 1988. aastal sündinud meestega, kellest „osasid“ on varasemalt karistatud varguste, kakluste ja lähisuhtevägivalla eest.

Toonane politseiprefekt Kristian Jaani ütles 2019.aasta novembris Delfile antud intervjuus, et politsei eesmärk on võimalusel neil välismaalt saabumisel vastas olla: „Me tahame nendega vestelda, neid küsitleda, nagu oleme varem teinud paljudega, kes on kaheldava sisuga postitusi teinud. /…/ Meie eesmärk on igal juhul luua kontakt ja inimestega vestelda olenemata sellest, kas me näeme koostöös prokuratuuriga seal süüteo koosseisu või mitte.“

Seda üllatavam, et vaatamata Jaani soovile „igal juhul luua kontakt“ suutis politsei tervelt aasta jooksul kontakteeruda kõigest ühe ähvardajaga. Kolmanda osalisega pole aasta ja kahe kuu jooksul suudetud seni ühendust saada, kuigi Jaani viitas tol hetkel Rootsis viibivate asjaosaliste puhul ka välispartnerite kasutamise võimalusele.

Saatuse irooniana on Kallase ähvardajate asjus pikaks ajaks täitmata jäänud lubadusi jaganud Jaani praeguseks tõusnud Kallase valitsuse siseministriks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee