Rainer VakraFoto: Arno Saar
Toimetas Keit Paju 27. jaanuar 2021 15:24
Rainer Vakra teatab ühismeedias, et keerab elus uue lehekülje, jätab maha poliitika ja sotsiaaldemokraadid ning suundub ettevõtlusesse.

"Olen otsustanud keerata oma elulooraamatus uue lehekülje ja liikuda poliitikast ettevõtlusesse. Aastast 2005 olen tulihingeliselt aidanud kaasa kodulinna arengule Nõmme linnaosa vanemana ja seisnud riigikogu keskkonnakomisjoni esimehena selle eest, et tulevastele põlvedele jääks rohelisem Eesti. Tänan südamest iga valijat, kes on andnud mulle oma toetushääle neljadel kohalikel ja neljadel riiklikel valimistel," kirjutab ta. 

Vakra sõnul ei jäta ta maha siiski keskkonnateemasid, mis teda juba aastakümneid huvitanud on. "Olen endale omase kirega üritanud puhtama energia olulisust ka teistele selgitada. See on minu valdkond. Mul on tahe ja valmidus seda suunata ja juhtida; mõelda ja pingutada selle nimel, et tulevikus oleks meil kõigil parem elukeskkond."

Ka Vakra uus väljakutse on keskkonnaga seotud: veebruarist saab temast AS Tallinna Soojus juht. "Olen põnevil ja täis teotahet, sest näen ka uuel positsioonil võimalusi teha asju energia- ja loodussäästlikumalt," sõnab Vakra.

Vakra asub ametisse 1. veebruaril. Juhatuse liikme ametikoha täitmiseks viidi läbi avalik konkurss, kus osales 81 kandidaati. Valikukomisjoni vestlusele kutsuti kolm kandidaati, kellest parimaks tunnistati Rainer Vakra.

"Intervjuu käigus tekkis meil arusaam, et Rainer Vakral on olemas nii ametikohale vajalikud eeldused kui ka selge ülevaade soojamajanduse korraldusest. Silma paistis tema selge visioon juhatuse liikme ülesannetest, majandustegevuse korraldamisest ja investeeringute planeerimisest, samuti tema suundumus tulemustele ja koostööle," märkis AS Tallinna Soojus juhatuse liige Enn Tonka.

Vakra loobub senisest poliitilisest vastutusest täielikult ega kavatse kandideerida ka tulevastel kohalikel valimistel. "Minu seisukoht on alati olnud, et riigi ja linna ettevõtted peavad mitte ainult näima, vaid ka olema poliitiliselt sõltumatud. Ise tuleb eeskuju näidata. Sellest lähtuvalt loobun oma isikumandaadiga saavutatud kohast Tallinna volikogus, lahkun Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast ega kandideeri Tallinna Soojuse juhina 2021. aasta kohalike omavalitsuste valimistel. Loomulikult tuleb minu asemel pealinna volikokku uus teotahteline sotsiaaldemokraat."

Vakra usub, et sotsidel on tema üle hea meel. "Aitäh koostöö ja võimaluse eest end teie ridades teostada ja maailma paremaks paigaks muuta. Mina hoian sotsiaaldemokraatidele pöialt ja kinnitan, et neil on tulevikku," ütleb ta.

"Ühte siiski luban. Jätkan Nõmme vabatahtliku külavanemana, kellele võib ikka ja jälle kirjutada nii rikkis tänavalampidest, asfaldiaukudest, uutest ideedest kui ka ebaseaduslikest ehitistest meie kodulinnas, sest Nõmme asjad on minu jaoks tähtsad praegu ja ka edaspidi."

2019. aasta märtsis lahvatas Vakra ümber skandaal, kui Tallinna Ülikooli akadeemiline komisjon otsustas, et tema bakalaureusetöö oli suures osas plagiaat. Tema diplom tühistati. 2020. aasta alguses kaitses Vakra uue bakalaureusetöö ning sai hindeks A ehk suurepärane.

Vakra on olnud liige kahes riigikogu koosseisus aastat ning ta tegutses pikalt ka Nõmme linnosa vanema kohal. 2019. aastast oli ta Euroopa Parlamendi liikme Sven Mikseri assistent. Aastatel 2005–2012 kuulus ta Keskerakonda.