Eesti uudised

Ei, Kaljulaidil pole kokkulepet teiseks ametiajaks! Ta on lihtsalt liiga ebapopulaarne, et OECD peasekretäriks saada (17)

Viljar Voog, 27. jaanuar 2021 16:59
President Kersti Kaljulaid kohtus mullu oktoobris OECD peasekretäri José Ángel Gurríaga (vasakul). Sel nädalal sai selgeks, et Eesti riigijuhist ei saa mehhiklase mantlipärijat.Foto: Presidendi kantselei
Uudis, et Kersti Kaljulaid lõpetab kandideerimise OECD peasekretäri kohale, tuli samal päeval, kui astus ametisse Kaja Kallase valitsus. Paralleele nende kahe teema vahel tõmmata pole aga mõtet – kuigi Kaljulaidi teine ametiaeg Eesti presidendina pole veel välistatud, siis rahvusvahelise suurpositsiooni jahtimisest loobumine oli seotud tema ebapopulaarsusega liikmesriikide seas.

Teisipäeva hommikul kell 8.44 tervitas president Kaljulaid Kadrioru lossi ees uusi ministreid, kelle tegude kajastamisel oli ajakirjanike tähelepanu enamiku päevast. Kuniks kell 16.00 andis riigipea sotsiaalmeedias teada: „Loobusin edasisest kandideerimisest Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) peasekretäri ametikohale.“ Teate ajastus pani kulme kergitama.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26.01.2021
KAS KALJULAID JÄTKAB RIIGIJUHINA? President loobus kandideerimisest OECD peasekretäri kohale
26.01.2021
MINESTAMINE, UNUSTAMINE, KOPERDAMINE: Kaja Kallase valitsuse esimesi tunde kummitasid halvad ended
02.11.2020
Selgusid üheksa inimest, kes jahivad president Kaljulaidi kõrval OECD peasekretäri kohta
05.10.2020
President Kaljulaid OECD peasekretäriks kandideerimisel: globaalse digitaliseerimisega peab edasi minema

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee