Poliitika

Mart Helme Kaja Kallasele: teie jaki nööbid meenutavad mu koera silmi (209)

Ohtuleht.ee, 27. jaanuar 2021 14:07
Kaja Kallase riietuse kohta tegi Mart Helme enda sõnutsi ebakonventsionaalse märkuse. Foto: Robin Roots
Eesti esimesele naissoost peaministrile kolmapäeval riigikogu infotunnis küsimust esitades leidis Mart Helme, et on kohane teha Kaja Kallase riietuse kohta kahtlase väärtusega kompliment. 

"Lugupeetud peaminister! Lubage, ma teen kõigepealt ühe väga ebakonventsionaalse märkuse. Mulle väga meeldib teie jakk. Sellel on hästi toredad tumedad mustad nööbid ja need meenutavad minu koera ilusaid musti silmi," alustas Helme küsimust, mis tegelikult puudutas Eesti julgeolekut, rohepööret ja Ida-Virumaa regionaalpoliitilist probleemi. 

Huvitav, mitu komplimenti on Jüri Ratas peaministriks oleku ajal oma riietuse kohta saanud? 

"Aivar Mäel oli ka haiglane huvi naiskolleegide nööpide vastu. Selline käitumine riigikogus on absoluutselt kohatu. Minu hinnangul on tegu konkreetse ahistamisjuhtumiga, kus vanem mees püüab endast kõrgemal positsioonil olevat naiskolleegi avalikult pisendada kohatuid kommentaare tehes.
Kui papa Helme ei suuda enam tööle keskenduda ja vahib ainiti Kallase nööpe, siis on ehk aeg pinsile minna. Selleks ei pea riigikogus istuma ja maksumaksja raha raiskama, nööpe saab ka kodust läbi teleekraani imetleda," kommenteeris Roheliste Erakonna juht Züleyxa Izmailova.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee