Eesti uudised

Valga haigla juht kaotab töö (24)

Toimetas Triinu Laan, 27. jaanuar 2021 10:57
Valga haigla.Foto: Aldo Luud
27. jaanuaril erakorralisele koosolekule kogunenud Valga haigla nõukogu liikmed otsustasid Margus Ulsti Valga haigla juhatuse liikme kohalt tagasi kutsuda.

Valga haigla nõukogu esimehe Marek Seeri sõnul arutas nõukogu põhjalikult nii Valga haigla COVID-19 vaktsineerimise korraldamist, kui ka Margus Ulsti tegutsemist seoses vaktsineerimisega.

Samal teemal

„Arvestades, et tervishoiusektor peab juba aasta aega lahendama ülemaailmsest pandeemiast tingitud kriisi ning et COVID-19 vaktsineerimine on lootus tervishoiusüsteemi kurnatuse lõpetamiseks, ei saa nõukogu aktsepteerida tekkinud olukorda, mil Valga haigla juhi tegevus on väljunud riiklikul tasandil kokku lepitud piiridest,“ ütles Valga haigla nõukogu esimees Marek Seer. Ta lisas, et COVID-19 vaktsineerimise sihtrühmade prioritiseerimine riikliku plaani järgi on võtmetähtsusega.

Valga haigla nõukogu koosolekul otsustati ühtlasi, et haiglajuhi kohusetäitja rolli täidab alates 1. veebruarist Marek Seer. „Kuna kriisiolukorras on vaja tagada tervishoiuasutuste toimepidevus, otsustas Valga haigla nõukogu praegusel COVID-19 pandeemia ajal täita juhatuse liikme koha kuni 30. aprillini,“ selgitas Seer.

Selleks, et Marek Seer saaks Valga haigla juhatuse liikme ülesandeid täita, astub Marek Seer nõukogu esimehe kohalt tagasi.

Eelmisel nädalal paljastas "Pealtnägija", et  Valga haigla juht ja Reformierakonna liige Margus Ulst pakkus vaktsiini väljaspool järjekorda oma Tartu Rotary klubi vendadele, kelle hulgas on palju prominente.

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse kinnitas, et haiglajuhi käitumine ei olnud õige, ta oleks pidanud vaktsiine kasutama prioriteetsete gruppide jaoks. "Margus Ulsti teguviisile ma ühtegi arusaadavat selgitust ei näe," ütles Jesse, et algatatud on siseaudit. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee