Maailm

ÖINE LIIKUMISKEELD JÄÄB: Hollandi võimud ei anna meeleavaldajatele järele (3)

Toimetas Greete Kõrvits, 26. jaanuar 2021 19:54
Rotterdami vaateakendelt maha kistud mannekeenid.Foto: EPA/Scanpix
Hollandi linnades on kolm õhtut järjest käinud korralik möll. Meeleavaldajad pole rahul kella üheksast õhtul poole viieni varahommikul kehtiva komandanditunniga.

Hollandi valitsus aga ei kavatse järele anda: liikumiskeelu tunnid jäävad ja neid rikkuda ei tohi. Korrakaitsjad on vahistanud üle 180 inimese ning Hollandi politseiülema sõnul pole poeaknaid lõhkuvate ja vargusi toime panevate mässajate pärisprobleemiks enam ammugi mingi komandanditund. Hollandi rahandusminister Wopke Hoekstra läks veelgi kaugemale, sõnades: „See on rämps, kes selliseid asju teeb.“ Justiitsminister Ferd Grapperhuis lubas et „meie mingile paarile idioodile alla ei vannu“.

Enamik hollandlasi kuuletub liikumiskeelule suurema kurtmiseta. Kas asi on lihtsalt noorte inimeste frustratsioonis, kes tahavad suhelda, välja minna ja aega veeta? Ilmselt mängib oma osa ka sotsiaalvõrgustikes kulutulena leviv pahameel, samuti väärinfo. Mõnede hollandlaste meelest meenutab see II maailmasõja aega, mil Hollandis viimati komandanditund kehtis. Peaminister Mark Rutte meelest pole see võrdlus aga kohane ning tänavatel end välja elanud noored on tema sõnul lihtlabased kriminaalid, kes selle eest ka vastava karistuse saavad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee