Poliitika

GALERII | Jüri Ratas jõi Kaja Kallasega kihisevat ja andis peaministriameti üle. Uus valitsus kogunes esimesele nõupidamisele (29)

Ohtuleht.ee, 26. jaanuar 2021 13:59
Foto: Stenbocki maja
Neli aastat ja kaks kuud kaht valitsust juhtinud Jüri Ratas andis täna Stenbocki majas ameti üle värskelt ametisse astunud peaminister Kaja Kallasele. 

Stenbockis vahetati välja peaministri kabineti nimetahvel ning Ratas ja Kallas lõid klaase kokku, milles oli eestimaine alkoholivaba õunasiider.

Samal teemal

Jüri Ratas ütles Kaja Kallasele, et peaministri amet on ennekõike vastutus Eesti rahva ees, et riik ja iseseisvus oleks kaitstud, Eestimaa inimeste heaolu ning ühiskonna ühtsus kasvaks.

Peaminister Kaja Kallas tänas Jüri Ratast ja tema kaht valitsust tehtud töö eest Eesti elu edendamisel. „Tänan Sind panuse eest, mille oled peaministrina andnud Eesti seisukohtade esindamisel nii Euroopa Liidus kui ka suhetes liitlastega ning töö eest, mida eelmine valitsus on teinud koroonaviiruse epideemia ohjeldamisel. Tean, et see ei ole üksnes suur au, vaid see on ka vastutus ja usaldus, mille vääriline peab peaminister olema,“ lausus peaminister Kallas.

Kallas tutvus kohapeal esimeste riigikantselei töötajatega, suurem osa töötajaid sai koroonaviiruse leviku olukorra tõttu peaministri tervitussõnadest osa videoülekande teel.

Kell 14 kogunes Kaja Kallase valitsus esimesele kabinetinõupidamisele, kus antakse valitsuse liikmetele ülevaade koroonaviiruse levikuga seotud olukorrast ja selle lahendamisest. Ettekanded teevad riigisekretär, terviseamet, sotsiaalministeerium, COVID-19 teadusnõukoda. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee