Krimi

Leedukaid ekskavaatorite müügiga tüssanud kelm sai kohtus karistuse kätte (1)

Siim Randla, 26. jaanuar 2021 05:50
Foto on illustratiivne. Foto: Marko Mumm/Ekspress Meedia
Tartu maakohus karistas eelmise aasta lõpul tingimisi vangistusega Jürgenit, kes pettis kaht Leedu firmat ekskavaatorimüügiga.

Süüdistuse järgi pani Jürgen 2019. aastal internetiportaali kuulutuse, mis puudutas 4000 eurot maksva ekskavaatori Komatsu PW95 müüki. Kui Leedu ettevõtte töödejuhataja tahtis seda osta ja võttis Jürgeniga ühendust, langes ekskavaatori hind läbirääkimiste käigus 3000 eurole. Jürgen lubas masina Eestis üle anda, kuid ei mõelnudki seda tegelikult teha. Ettevõte kandis Jürgenile kuuluva firma kontole 3000 eurot, kuid suli kokkulepitud kohta ei ilmunud. Lisaks 3000 eurosele kahjule lisandus veel transpordi korraldamise kulu – 850 eurot, seisab kohtuotsuses.

Teises internetiportaalis pakkus Jürgen ekskavaator Komatsut 5000 euro eest. Temaga võttis ühendust Leedu ettevõtte ja petis esines taas usaldusväärse müüjana. Jürgen väljastas firmale müügi ja transpordi arve ning kinnitas, et ekskavaator jõuab Leetu 6. veebruariks 2019. Ostja kandis tema kontole 4500 eurot, kuid ekskavaatorit ei saanud.

Tartu maakohus karistas Jürgenit eelmise aasta lõpul üheaastase vangistusega, vähendades mõistetud karistust kolmandiku võrra. Talle määrati lõplikuks karistuseks kaheksa kuu pikkune vangistus. See loeti kaetuks varasema Tartu maakohtu otsusega mõistetud  liitkaristusega – neli aastat ja kaks kuud vangistust. See jäetakse tingimisi kohaldamata, kui Jürgen ei pane nelja aasta aasta ja nelja kuu pikkuse katseaja kestel toime uut kuritegu.