Poliitika

„I’LL BE BACK!“ Spikker Kaja Kallasele, kui tuleb veel Arnold Schwarzeneggerit tsiteerida (15)

Viljar Voog, 25. jaanuar 2021 19:01
Arnold Schwarzenegger oma kõige kuulsamas rollis Terminaatorina.Foto: Mary Evans Picture Archive / Scanpix
Kaja Kallas sai riigikogult õnnistuse peaministriametisse astumiseks. Oma kõnes parlamendi ees tsiteeris ta kolme kuulsust: Anton Hansen Tammsaaret, värsket USA presidenti Joe Bidenit, aga esmalt kunagist California kuberneri ja filmitähte Arnold Schwarzeneggerit.

Kallas palus Eesti inimestel end arsti nõuandel koroonaviiruse vastu vaktsineerida: „Nagu ütles Arnold Schwarzenegger, kui teie maja põleb, kutsuge tuletõrje, mitte ärge asuge otsima internetist vastuseid, kuidas tulekahju kustutada.“

Täpsemalt oli eelmisel nädalal koroonavaktsiini saanud Schwarzeneggeri tsitaat pärast süsti: „Kui sinu maja põleb, ära mine YouTube’i.“ Kahtlemata on tegu toreda üleskutsega, aga kunagise Hollywoodi megastaari filmivaramu pakub palju löövamaid lauseid, mida Eesti poliitikas kasutada.

„Allow me to break the ICE“

Uue valitsuse teisipäeval ametisse astumisega saab otsa Isamaa, Keskerakonna ja EKRE koalitsioon, mida kohati kutsuti ka IKE akronüümi järgi. Schwarzeneggeri roll jäämehena „Batman & Robin“ filmis koosnes sisuliselt vaid halbadest naljadest ja seega ei oleks patt neid ära kasutada: Kallas võinuks ju paluda luba IKE murdmiseks.

„You’re fired!“

Viimased kaks aastat pole Kallas ja Jüri Ratas just liiga soojalt läbi saanud. Esmaspäeval allkirjastati ühiselt küll koalitsioonileping, kuid kui uus peaminister tahab teha viimase torke lahkuva valitsusjuhi aadressil, oleks paras seda teha vallandamislausega, millega Hollywoodi megatäht saatis raketiga teele oma vaenlase „True Lies“ ehk „Ausad valed“ tükis.

„Let off some steam!“

EKRE hakkab riigikogu infotunnis kindlasti peaministrit küsimustega pommitama. Kallas ei tohi närvi minna, las need konservatiivid ajavad endast sooja õhku välja – nii nagu hüüdis Arnie „Komando“ filmis, kui torkas pahalase aurutoru otsa.

„Come with me if you want to live.“

Kui keegi pole näinud „Terminaator 2“ filmi, siis lubage tutvustada selle publikut üllatanud pööret: avaosa halastamatu robotmõrtsukas programmeeriti ümber ja temast sai sootuks sangar. Schwarzenegger tutvustas end kangelasena teatades: „Tule minuga, kui tahad elada!“ Kallas võinuks seda tsitaati kasutada Keskerakonnaga koalitsiooniläbirääkimisi alustades.

„Put that cookie down, now!“

Kui mõni koalitsiooni liige peaks tegelema korruptsiooniga võib Kallas tsiteerida jõulufilmi „Jingle All the Way“, maakeeli „Tiliseb, tiliseb“, kus Schwarzenegger käsib kohe präänik käest panna.

„You killed my father… Big mistake.“

Schwarzeneggeri metafilm „Last Action Hero“ ehk „Viimane kangelane“ 90ndate algusest pakub Kallasele võimaluse elada välja oma pahameel nende poliitikute peale, kes tõmbasid vee peale Siim Kallase ponnistusele saada pärast Andrus Ansipit peaministriks või ajasid viis aastat tagasi kraavi isa presidendikampaania.

„If it bleeds, we can kill it.“

Väga vägivaldne sõnum peaministri suhu panemiseks, aga miks mitte ei võiks Kallas valitsuse pressikonverentsil öelda „Kui ta veritseb, saame ta tappa!“, nagu Arnie „Predatori“ filmis, kui talt küsitakse suvel vohava lusitaania teeteo kohta.

„I’ll be back!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee