Krimi

Mitukümmend inimest kulutasid kaks tundi täiesti asjata

RAISATUD AEG: endise abilinnapea soodustuskelmuse protsess aina venib! (3)

Asso Ladva, 25. jaanuar 2021 15:09
TEENIS ÄRA KOHTUNIKU PAHAMEELE: Jaago Ruusmann (pildil maskita) võttis kohtuistungi ajal maski eest ja sai kohtunik Raina Pärnalt valjuhäälselt noomida.Foto: Aldo Luud
Esmaspäeval jätkus Tartu maakohtus protsess toetuste väljapetmises süüdistatavate kümne isiku ja kaheksa firma üle, kellest nimekaim on endine Tartu abilinnapea Kajar Lember. Istung sumbus juriidilistesse detailidesse, sest ühe süüdistatava – Jaago Roosmanni – kaitsjal oli lõppenud leping ja uus kaitsja polnud veel saanud nõusolekut leping üle võtta.

Peenetesse õigusliku esindamise detailidesse laskunud esmaspäevase istungi helgeim hetk oli kohtunik Raina Pärna ootamatu käsklus: „Pange mask pähe! Kohtusaalis on mask kohustuslik, mitte keegi ei võta maski ära!“

Samal teemal

Kohtuniku pahameele ajendanud Roosmann üritas protestida, et tema ei suuda tundide kaupa maskis olla, kuid allus korraldusele. Esimese vaheaja saabudes kasutas Roosmann kohtuniku lahkumise saalist kohe ära ning mask oli tal näolt kadunud kuni vaheaja lõpuni.

Mullu suvel alanud protsess pole sisuliste aruteludeni jõudnud, sest segadused kohtualuste kaitsjatega, arvukate kohtule esitatud taotluste lahendamine ning katse taandada kohtunik on röövinud kogu aja. Nii ongi kümned inimesed tulnud kümneid kordi kokku ja läinud jälle sama targalt laiali. Ainsad võitjad näivad kogu selles asjas olevat advokaadid.

Süüdistuse järgi taotlesid erinevad süüdistatavad aastatel 2006–2015 Ettevõtluse Arendamise sihtasutuselt (EAS) ning põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametilt (PRIA) toetusi, kokku saadi põhjendamatult toetust rohkem kui 1,8 miljonit eurot. Sisuliselt algamata kohtuprotsessi jooksul on paljud süüdistatavatele esitatud kuriteoepisoodid aegumise pärast juba ära langenud ning kohtusaaga venimisel ähvardab kogu süüdistust kokkukuivamine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee