Kanepikasvandus. Foto on illustreeriv.Foto: SWNS/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 25. jaanuar 2021 13:44
Eesti passiga endine Vene sõdur tunnistas, et on täitnud Šotimaal Hawicki linnas asunud kahes kanepikasvanduses „aedniku“ rolli, teatab Border Telegraph.

Vene armees teeninud 38aastane Aleksei Golovan, kellel on Eesti kodakondsus, tunnistas end Jedburghi kohtus süüdi kanepi tootmises ja B-klassi narkootikumide tarnes. Kõnealused kuriteod toimusid möödunud aasta mais ja juunis. Narkootikumid, mille hind tänavatel ulatub 73 000 naelani [üle 82 000 euro], leiti Hawickist politseireidi käigus, mis oli suunatud kahele kinnistule. 

Prokurör Fraser Mathesoni sõnul leidis politsei mõlemast hoonest uimastite tootmisseadeid ja kanepitaimi. Samuti avastati 3500 naela [3942 euro] ulatuses sularaha. Mathesoni teatel tegutses süüalune n-ö aednikuna, saades kanepitaimede kasvatamiseks ilmselt juhiseid tuvastamata asjatundjalt. „Siiski on ta tarneahela oluline lüli,“ sõnas prokurör.

Eesti passiga süüaluse kaitseadvokaadi Colin Severini väitel töötas Golovan Edinghburgis ehitusplatsil, ent kaotas koroonapandeemia tõttu töö. Rahaprobleemidesse sattunud mehe advokaat selgitas, et tema kliendile pakuti tööd, ent esialgu polnud tal aimugi, mis on tema täpsemad ülesanded – ta võeti lihtsalt auto peale ja viidi Hawickis asuvasse hoonesse. Severini sõnul on kõnealune juhtum Golovani esimene õigusrikkumine. 

Taustaaruannete hankimiseks lükati kohtuasi edasi 8. veebruarile. Kaitsja ei esitanud kautsjonitaotlust, mistõttu jäi Golovan arestimajja.

Kommentaarid  (4)

trollland 26. jaanuar 2021 12:16
Ega eestased ise paremini käitu .
Kanepi kasvatamise ja müümise võiks üleüldse legaliseerida! 26. jaanuar 2021 10:05
Ei juhtuks midagi halba, hind ja huvi langeks! https://innojairja.blogspot.com/2016/05/portugal-lasi-narkootikumid-vabaks-ja.html
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS