Eesti uudised

Lennujulgestajad päästsid nälginud hiireviu elu 

Siim Randla, 25. jaanuar 2021 05:28
Hiireviu on päästetud. Foto: G4S
Tallinna lennujaama territooriumil patrullinud G4Si lennundusjulgestajad leidsid nälginud hiireviu, kes ei suutnud enam lennata: appi kutsuti kolleeg, kes peab Arukülas linnuparki ja looduskaitsealune lind viidi turvalisse kohta kosuma.

Hädas olevat lindu märkasid lennundusjulgestajad Helena Nõmme ja Siim Kiisk Tallinna lennujaama piirdeaia juures 18. detsembril. Kuna lind ei suutnud lennujaamast lendu tõusta, võtsid lennundusjulgestajad ühendust Arukülas linnuparki pidava kolleegi Eino Roosioksaga, kes sai kiirelt appi tulla.

Sündmuskohale saabunud Eino märkas, et julgestustöötajad olid leidnud noore hiireviu. „Selgus, et lind on pikalt näljas olnud, nõrk ja ilmselt alajahtunud,“ ütles Eino. Tiivad olid linnul siiski terved, kuid suled kubisesid parasiitidest.

Eino viis hiireviu koju sooja, andis talle süüa ja tegi parasiiditõrje. Noor alakaaluline lind kaalus alla 400 grammi, kuid peaks olema vähemalt kaks korda raskem. „Hoiame pöialt ja teeme kõike, et ta kosuks,“ ütles Eino. Kui linnu kehakaal on taastunud ja lumekiht piisavalt taandunud, et noor suleline saaks edukalt saaki püüda, lastakse ta taas loodusesse.