Poliitika

Mart Helme: see on etturite valitsus, otsuseid tehakse erakondade tagatubades (141)

Toimetas Hindrek Pärg, 24. jaanuar 2021 14:39
Mart HelmeFoto: Martin Ahven
Kaja Kallase moodustatava uue valitsuse ministrite koosseis näitab, et peamisi otsuseid ei hakata tegema mitte valitsuses, vaid erakondade tagatubades, leiab EKRE endine esimees, novembris siseministri kohalt lahkunud Mart Helme.

"Tegemist on etturite valitsusega. Need inimesed - võib-olla mõni üksik nagu näiteks Keit Pentus-Rosimannus välja arvatud - ei hakka selle valitsuse kurssi kujundama ja põhimõttelistes ning eriti suurtes rahalistes otsustes kaasa rääkima. Need otsused langetatakse kõik tagatubades," rääkis Helme pühapäeval ERR-ile.

"Nende konkreetsete ministrite mõju valitsuse kursi kujundamisele ja otsuste langetamisele saab olema minimaalne," leidis Helme.

Ta viitas Keskerakonna puhul lahkuva valitsuse peaministrile ja erakonna juhile Jüri Ratasele ning koalitsioonikõnelusi pidanud erakonna aseesimehele Mailis Repsile, kes kumbki Reformierakonnaga moodustavasse uude valitsusse kuuluma ei hakka.

Vastates küsimusele, kuidas hakkab EKRE opositsioonis käituma, vastas Helme: "Me ei kavatse olla nii ebaintelligentsed kui Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond."

EKRE esimees, rahandusministri kohalt lahkuv Martin Helme jäi sotsiaalmeedias enda järeltulijat kommenteerides tagasihoidlikuks. 

"Trump oli jätnud Bidenile suuremeelse ja isikliku kirja. Ma oma järeltulijale midagi privaatset öelda ei tahagi, loodan lihtsalt, et ta jätkab võitlust rahapesuga ja ei tõsta makse. Unistada pole ju keelatud...," kirjutas noorem Helme.

Samal teemal

24.00.2021
KOALITSIOONILEPING TÄISMAHUS! Loe, milles Reformi- ja Keskerakond kokku leppisid
24.00.2021
Yana Toom Keskerakonna ministritest: „Ega ma väga rahul ole.“
24.00.2021
VIDEO JA GALERII | Keskerakonna volikogu kinnitas ministrikandidaadid. Uus peasekretär lubab, et miljoninõudest hoolimata jääb partei püsima
24.00.2021
VIDEO | ÜLLATUSED UUES VALITSUSES: vaata, kellest saavad järgmised ministrid!