Maailm

Vaktsineeritud inimesed võivad viirust siiski edasi levitada (8)

Toimetas Carolin Liis Tamm, 24. jaanuar 2021 14:07
Pilt on illustreeriv. Foto: Reuters/Scanpix
Inimesed, kes on saanud COVID-19 vaktsiini, võivad siiski olla viiruse edasikandjad ja peaksid jätkama eeskirjade järgimist, teatas Inglismaa peaarsti asetäitja Van-Tam.

Jonathan Van-Tam kirjutas ajakirjas Sunday Telegraph, et teadlased ei tea veel vaktsiini mõju viiruse levikule. Van-Tam ütles, et ükski vaktsiin pole kunagi olnud 100% efektiivne, seega pole täielik kaitse tagatud.

Nii Pfizer-BioNTech kui ka Oxford-AstraZeneca vaktsiinid vajavad kahte annust. Viiruse nakatumine on pärast vaktsineerimist võimalik kahe kuni kolme nädala jooksul. "Isegi pärast seda, kui olete saanud mõlemad vaktsiiniannused, võite siiski anda Covid-19 kellelegi teisele ja edasikandumisahelad jätkuvad," ütles Van-Tam.

"Kui muudate oma käitumist, võite ikkagi viirust levitada. Juhtumite arv püsib kõrge ja nii seate ohtu teised, kes vajavad samuti vaktsiini, kuid on järjekorras veel allpool," ütles ta.

Tervisesekretär Sophy Ridge ütles, et umbes kolmveerand hooldekodudest on vaktsineeritud. Sel nädalal on kogu Inglismaal plaanis avada veel 32 vaktsiinikohta.

Valitsuse koroonaviiruse juhtpaneeli andmetel on Suurbritannias enam kui 5,8 miljonit inimest saanud oma esimese vaktsiinidoosi. Esmaspäevast avatakse Inglismaal uued vaktsiinikohad.

Samal teemal

24.01.2021
Uus-Meremaa teatas esimesest kogukonnasisesest koroonajuhtumist pärast kahte kuud
23.01.2021
Vaktsiinitootja AstraZeneca tarned Euroopa Liidule jäävad lubatust väiksemaks