Maailm

Hiinas kaevandusse lõksu jäänud 22 töölisest on 11 päästetud 

Toimetas Carolin Liis Tamm, 24. jaanuar 2021 12:31
11 kaevurit, kes olid Ida-Hiinas enam kui kaks nädalat kullakaevanduses lõksus, on päästetud.Foto: Reuters/Scanpix
11 kaevurit, kes olid Ida-Hiinas enam kui kaks nädalat kullakaevanduses lõksus, on päästetud.

Shandongi provintsis Qixia linnas jäi maa alla lõksu 22 inimest. Plahvatus blokeeris nende väljapääsu 10. jaanuaril, vahendab CNN.

Esimene kaevur päästeti pühapäeva hommikul ja oli riigi juhitud uudistetraadi Xinhua teatel raskes seisundis ning ta toimetati haiglasse. Järgmised kümme saadi kätte kaevanduse sügavamast osast. 

Töötajate päästmiseks ja ühenduse saamiseks on tehtud jõupingutusi, sest plahvatus toimus umbes 240 meetri sügavusel kaevanduse sissepääsust. Hiina ametnikud ütlesid neljapäeval, et kaevuriteni jõudmiseks võib kuluda 15 päeva, et puurida läbi 70 tonni sissevarisenud rusu.

Mure päästmata kaevurite pärast on kasvanud. Mõned kambri töötajad üritavad päästjatel valjuhääldite abil oma kadunud kolleege üles leida, kuid vastust pole tulnud. 

Võimud on pidanud kinni kümme kaevanduse juhtivtöötajat, kes viivitasid õnnetusest teatamisega terve ööpäeva. Plahvatuse põhjuste üle avalikult räägitud ei ole. 

Hiina kaevandustes suri teatud perioodil aastas keskmiselt 5000 inimest, kuid järelevalve suurendamisega on olukord paranenud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee