Eesti uudised

Raekoja platsil avati kuuselabürint (1)

Toimetas Keit Paju, 23. jaanuar 2021 15:37
Foto: Dmitri Povilaitis
Tallinna Raekoja platsi kaunistab rukkililleõit kujutav kuuselabürint.

„See on suurepärane näide taaskasutusest: labürindi keskmes seisab meie linna esindusjõulukuusk, millelt on nüüdseks eemaldatud kuldsed kuulid; selle ümber paiknevad kuusesalud, mis seni ehtisid võlumetsana Raekoja platsi; ning lisaks on toodud seni vanalinna tänavatel seisnud väiksed kuused. Kokku moodustub sadadest jõulukuuskedest väga efektse rukkilille kujuga labürint, kust tänased külastajad võisid avastada ka rukkilillekujulise maiustuse!“ räägib Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Pärast jõuluturu sulgemist kujundati aastavahetuse eel Raekoja platsile kuusegruppidest võlumets valgustatud metsloomadega, mis osutus populaarseks igas vanuses külastajate seas. Kuuselabürint pakub meeleolukat ajaviidet Raekoja platsil veel ligi kolme nädala jooksul. Seejärel saab kuuskede ülesandeks anda Utilitase koostootejaamas oma panus tallinlaste kodude soojendamiseks ja valgustamiseks.

Kesklinna valitsus on jõuluajaks linna toodud kuuskedest kujundanud labürinte Raekoja platsile juba mitmel varasemalgi aastal. Need on valminud enne paavlipäeva (25. jaanuar), mis rahvakalendri järgi tähistab talve keskpunkti ja sümboliseerib valguse võitu pimeduse üle.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee