Eesti uudised

Biotehnoloogiafirma otsib vabatahtlikke testi katsetama

Teisest otsast koroonaviiruse kallale: Tartu teadlaste uus test tuvastab nakkusohtlikud inimesed (3)

Asso Ladva, 22. jaanuar 2021 21:15
EBAMUGAVAT NINAST VÕETAVAT TESTI UUS LEIUTIS EI ASENDA: Eesti teadlased leiutasid testi, mis selgitab välja nakkusohtlikud inimesed, aga senist testimismeetodit see kõrvale ei lükka.Foto: Robin Roots
„Me oleme koroonaviiruse tuvastamiseks välja töötanud testi, mis näitab viirusnakkuse aktiivset kulgemist ehk tuvastab nakkusohtlikud inimesed. Kui praegune testimine põhineb viiruse pärilikkusaine leidmisel, siis meie metoodika tuvastab viirust teisest otsast, tehes kindlaks viiruse valguliste koostisosade olemasolu proovis. Need esinevad eelkõige nakkuse aktiivses etapis, kui nakatunu neid valke toodab. See lubaks tuvastada, kas positiivseks testitud inimene veel toodab viirust või enam mitte, kas ta on nakkusohtlik,“ ütleb biotehnoloogiafirma Icosagen vanemteadur Rainis Venta.

Praeguste testidega tuvastatav viiruse pärilikkusaine säilib organismis kaua ja paljud inimesed saavad positiivse tulemuse veel nädalaid pärast tervenemist. Uus meetod aitaks vähendada tõenäoliselt paljusid valesid positiivseid tulemusi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.01.2021
Uuring: pea pooled koroonaviirusega nakatunute lähikontaktsed ei muuda oma käitumist
15.01.2021
AASTA ARST ALICE LILL KOROONAHAIGETEST: haiglasse jõuab ka 30–60aastaseid, kelle seisund võib minna väga tõsiseks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee