Eesti uudised

MIINID, RAKETID, REAKTIIVSUURTÜKK! Et kaitsevägi saaks pärast koroonat seatud sihte täita, peaks uus valitsus heaks kiitma korraliku rahasüsti (4)

LISA KOMMENTAAR

23. jaanuar 2021 10:16
See 400milj. eelarveauk on heremil leiutatud selleks,et takistada riigikaitset!Üliolulist keskmaaõhutõrjet oli võimalik käesoleval aastal võimalik osta 250milj. suuruse laenu abil,Eesti peab ise Kreeka võlgu kinni maksma,kuid martin herem takistas koos jüri luigega õhutõrje hankimist sisuliselt intressita saadava pikaajalise laenu abil!
Kaitseväe vale juhtimine 23. jaanuar 2021 09:47
Kahjuks on nii kaitseminister jüri luik kui ka martin herem olnud aktiivseteks Eesti kaitsevõime parandamise takistajateks!Esiteks peenekaliibriliste,2m kõrguselt kukkudes purunevate relvadega seniste,täiskaliibriliste AK-4(7.62x51) asendamine on kuritahtlik raha põletamine valel otstarbel,takistades sellega vajalikemate kulutuste tegemist!Eesti Kaitseliidul oli varem relvastuses AK-47 (7.62x39) hiina variant,mis kingiti Eestoist paremini relvastatud Iraagile!Nüüd tahetakse korralike AK-4 samuti ära kinkida,et Estil korralikke käsitulirelvi poleks,kuigi saaks lukke ja teisi kuluosi uuendada!
Kaitseväe vale juhtimine 23. jaanuar 2021 09:59
Iisraelist mart laari ostetud 23mm õhutõrjesuurtükid on juba vanarauda antud,kuid idas ja kagus asuvad sõjaväeüksused on absoluutselt ilma igasuguse õhutõrjeta!Eesti tambib Kreeka laene kinni,kuid herem ja luik takistasid Eestil endal riigikaitseks ülivajaliku keskmaa õhutõrjesüsteemide hankimist,ilma milleta muudetakse ka piirist kaugemal olevad relvad vanarauaks,ka Jüri Estam on sellest kirjutanud,kuid luik ja herem takistasid jäigalt õhutõrjevõimekkuse parandamist!Ostes pikaajaliste laenude abil Eestile vajalikku õhutõrjet,oleks võõraste laenude maksmise kõrval ka Eestil reaalne kasu!
Kaitseväe vale juhtimine 23. jaanuar 2021 10:11
Selle asemel,et parandada Eesti riigikaitset,leiutab herem võimalusi,kuidas mõttetutele relvasüsteemidele raha ära raisata ja primaarne kaoitsevõimekkus ehk õhutõrje hankimata jätta!Kuperjanovi Pataljon,Viru Üksik Jalaväepataljon on kergeteks sihtmärkideks venelastele igasuguse õhutõrje puudumise tõttu!Selleasemel,et anda õhutõrjekahureid lähiõhutõrjeks idas ja kagus olevatele pataljonidele,millega saab ka vastase ründedroone,tiibrakette ja koptereid kahjustada,on 23mm Iisraelist ostetud õhutõrjesuurtükid vanarauda antud,kuigi oleks võimalik olnud kuluosi uuendada ja pataljone julgestada!